خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/07 10:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر پیشنهاد داد؛

تشکیل کمیته مشترک دولت و مجلس با ناظری از شورای نگهبان

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس گفت: کمیته مشترک می‌تواند با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای دولت و ناظری از شورای نگهبان به بررسی نقاط اختلافی در میان قوا و اتخاذ راهکار مناسب اقدام و راه حل کارشناسی ارائه کند.

محمدتقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس در گفتگو با فارس با مثبت ارزیابی‌کردن نشست‌های اخیر دولت و مجلس، اظهارداشت: گفت‌وگوهای انجام شده مقدمه‌ای برای همگرایی و همدلی بیشتر میان دولت و مجلس است اما حاصل آن باید در عمل پدیدار شده و از حالت تشریفاتی خارج شود.

وی افزود: دولتمردان باید از یکسو پایبندی خود به قانون را در حرف و عمل نشان داده و نمایندگان مجلس هم از سوی دیگر و پیرو فرمایشات رهبری معظم انقلاب حامی دولت باشند.

رهبر به پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل کمیته مشترک مجلس و دولت اشاره و تصریح کرد: کمیته مشترک می تواند با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای دولت و ناظری از شورای نگهبان به بررسی نقاط اختلافی در میان قوا و اتخاذ راهکار مناسب اقدام و راه حل کارشناسی ارائه کند که تشکیل کمیته مشترک بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌تواند الگوی مناسبی در این زمینه باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اعضای دولت و مجلس را بر مراقبت از اظهارات و کردارشان توصیه کرد و گفت: من در مورد شخصیت رئیس‌جمهور قضاوت نمی‌کنم اما صحبت‌هایی از این قبیل به غیر از اینکه تا چند مدت نقل محافل و مجالس شود، هزینه نیز دارد و توضیح و تفسیر آن کار مشکلی است

وی افزود: بنابراین مسئولان چه در مجلس و چه در دولت باید مراقب اعمال خود باشند تا قبل از اینکه دامنه اختلافات بالا رود آن‌ را از ابتدا مهار کنند لذا این امر مگر در سایه اطاعت از قانون و خط امام و رهبری میسر نمی‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی هدف تمامی نشست‌های برگزار شده را رساندن وحدت به حد مطلوب دانست و تاکید کرد: تعامل و همگرایی کنونی در جامعه اصولگرایی به حد مطلوب نرسیده و امیدواریم روز به روز شاهد افزایش تعاملات و کاهش تنش‌ها و هدر رفتن نیروها باشیم.

رهبر وحدت با سران فتنه را منتفی دانست و بیان کرد: سران فتنه کار را از حد گذرانده، هتک حرمت کرده، دروغ گفتند و تهمت زدند که صحبت‌های اخیر وزیر اطلاعات راجع به دریافت کمک یک میلیاردی آنان از بیگانگان نیز موید این موضوع است.

 

*سران فتنه باید رضایت اولیای دم کشته شدگان را جلب کنند

وی ادامه داد: سران فتنه به قانون پشت پا زده، اردوکشی خیابانی به راه انداختند و برخی از مردم رابه کشتن دادند و باید از آنها پرسید که امروز چطور می‌توانند رضایت اولیای دم کشته شدگان را جلب یا خسارت‌هایی که به نظام وارد کرده‌اند را جبران کنند.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی وحدت با فتنه گران را بی معنا دانست و تاکیدکرد: فتنه گران پس از آنکه کارهای خود را کرده و بیانیه‌های خود را ارائه داده‌اند اکنون نیمه جان شده و برای حیات مجدد خود مسئولان را به اتحاد دعوت می‌کنند.

وی افزود: اگر آنها توانستند حیثیتی که از نظام لکه‌دار شده به مانند آب رفته از جوی برگردانند، خون‌های ریخته شده را جبران کنند، نزد خدا توبه کرده و از رهبری و ملت عذرخواهی کنند آن وقت چنین ادعایی کنند.

رهبر گفت: آنها شعارهای امام راحل را زیرپا گذاشتند و هوادارانشان فساد کردند اما سران فتنه لب به اعتراض باز نکردند و در حقیقت آنان برای اعاده حیثیت مجدد چنین صحبت‌هایی می‌کنند و توصیه ما به آنان این است که آب در هاون نکوبید که این راه به جایی نخواهد رسید.

وی هجمه اخیر غرب علیه ایران را ناشی از مایوس شدن دشمنان دانست و گفت: منشا تمام جوسازی‌ها و گستاخی‌ها علیه ایران، آمریکا و ر‍‍‍ژیم صهیونیستی هستند و آنها پس از مشاهده مقاومت ملت، رهبری و دولت کنونی دست به تحریم و تهدید زدند که خود بزرگترین نشانه پیروزی ملت ایران و پیروی از خط امام راحل است چراکه ایشان فرمودند «اگر یک روز آمریکا از شما اظهار رضایت کند بدانید که منحرف شده‌اید» و هرچه مستکبران جهانی از ما ناراحت باشند ما به درستی راهمان اعتقاد بیشتری پیدا می کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر‌نشان‌کرد: من در مسائل بهره‌گیری از علوم و دانش هسته‌ای، امور بین‌الملل و ایستادگی در مقابل صهیونیست‌ها ذره‌ای اشکال بر دولت ندارم زیرا معتدم دولت کنونی در مسیر خواست امام راحل، رهبری معظم و ملت حرکت کرده است اما در پاره‌ای از موارد مانند بحث عفاف و حجاب، اظهارات اطرافیان رئیس‌جمهور که غیر منطقی است نیز ایراداتی وجود دارد که بنده آن را مطرح کرده ام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet