انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/17 16:49:00
سرویس کمیسیون ها
وزیر رفاه درکمیسیون اجتماعی مجلس:

با پرداخت 50 درصد حق سرانه از سوی دولت دفترچه بیمه صادر می‌شود

وزیر رفاه از تصمیم دولت برای پرداخت ۵۰ درصد سرانه بیمه خدمات درمانی برای افرادی که تحت پوشش بیمه‌ نیستند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی که در آخرین جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس حاضر شده بود، با اعلام این خبر گفت: تا آخر این ماه هر فردی که بیمه درمانی ندارد می‌تواند با پرداخت فقط 50 درصد سرانه (ماهی2250 تومان) از خدمات بیمه‌ درمانی بهره‌مند شود و 50 درصد سرانه خدمات درمانی این افراد نیز توسط دولت پرداخت خواهد شد.

مصری همچنین از تکمیل بانک جامع اطلاعات بیمه خبر داد و گفت: با تکمیل این بانک اطلاعات هر ایرانی در هر کجا که بیمه باشد می‌تواند با دادن اسم خود در عرض سه ثانیه تمام سوابق بیمه‌ای‌اش را به دست آورد.

وزیر رفاه و تأمین اجتماعی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش‌های کمیسیون اجتماعی مجلس هفتم، تصویب مصوبات این کمیسیون را دارای منشاء خیر و برکت و گره‌گشایی برای مردم به ویژه برای دهک‌های پایین جامعه عنوان کرد.

عبدالرضا مصری با بیان این مطلب، افزود: در زمینه‌ بازنشستگان و حداقل حقوق آنها، بازنشستگان ما بیش از 80 درصد در دهکی می‌نشستند که دریافتی آنها 115 هزار تومان است و امروز زیر 250 هزار تومان دریافتی برای آنها نداریم.

به گفته وی در مدت عمر این مجلس بیش از 300 درصد اعتبارات کشور به سمت خدمات حمایتی هدایت شده‌ است.

مصری گفت: بیش از 16 هزار پرونده بازنشستگان در دیوان عدالت اداری وجود داشت که امروز یک مورد هم نداریم و بسیار تقلیل یافته است.

مصری در ادامه به تجمعات متعدد بازنشستگان مقابل مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: راننده‌ها و خادمین مساجد را با کمک دولت بیمه کردیم، بیمه درمانی و تامین اجتماعی روستاییان را نیز تصویب کردیم.

وی با بیان این‌که در این مدت در حوزه‌ بهزیستی 20 سرفصل داشتیم که برای اولین بار اضافه شد، به بیمه مکمل معلولین و افزایش بیمه مکمل بازنشستگی، در این زمینه اشاره کرد و گفت: حاصل این تعامل و همدلی و جهت‌گیری به سوی خدمت به مردم، باعث شد این خدمات، خدمات خوبی باشد.

وی با اشاره به وجود فضای تعامل و همکاری و پاسخگویی بین مجلس و وزارت رفاه و تأمین اجتماعی گفت: بسیاری از سؤالات نمایندگان برای ما راهگشا بود و بسیاری از لوایح دولت از دل پیام‌های مردمی بیرون می‌آید و تقدیم مجلس می‌شود. مثلا شخصی گفت شما برای فرزند چهارم محدودیت ارایه خدمات گذاشته‌اید، خدا فرزند سوم را دو قلو به ما داده، من چه کنم. ما لایحه‌ای در این خصوص تدوین و تهیه کرده‌ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet