هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

عبداللهی محور استیضاح وزیر بازرگانی را اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس عنوان کرد

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه محور استیضاح وزیر بازرگانی مبحث تورم نیست و مبانی استیضاح حول و حوش محورهای قانونی است، اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس را محور استیضاح عنوان کرد.
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387 ساعت 12:55

"رضا عبداللهی" رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورایاسلامی در ارتباط با منتفی شدن استیضاح وزیر بازرگانی در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه علنی مجلس گفت: برای منتفی شدن استیضاح وزیر بازرگانی باید با ما مذاکره شود.

وی گفت: باید منتظر بود ببینیم که صحبت های استیضاح کنندگان و جواب ایشان چیست و هر چه تصمیم مجلس شد همان اتفاق می افتد.

عبداللهی گفت: معتقدیم که باید مبنا را بر روی مصالح کشور و عمل به قانون قرار دهیم و این مسایل را معیارهای خود قرار دهیم.

وی افزود: کسانی که می توانند عمل کنند، مسئولیت ها را برعهده بگیرند و نمی توانند هم به دیگران واگذار نمایند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با اینکه تا چه میزان تورم با استیضاح وزیر بازرگانی حل خواهد شد گفت: محور استیضاح مبحث تورم نیست شاید یکی از محورها تورم و گرانی باشد. مبانی استیضاح حول و حوش محورهای قانونی است؛ قوانین مجلس از جمله قانون بودجه 85 و 86 در خصوص تعرفه ها که اجرایی نشده، قانون نظام صنفی که بخش هایی از آن را اجرا نکرده اند، تعزیرات حکومتی ویژه گندم و آرد و نان که اجرا نشده با توجه به اینکه جلسات مفصلی را با آقای وزیر و معاون ایشان برگزار کردیم اما عمل نکرده اند.

وی تصریح کرد: مطبوعات و رسانه ها محورهای استیضاح را بیشتر به سمت تورم و گرانی بردند و این مباحث را بر دوش وزارت بازرگانی انداختند.

عبداللهی گفت: ما (نمایندگان) با وزیر بازرگانی اتمام حجت کردیم و قول دادند که مسایل را حل کنند و دیدیم که عمل نمی کنند ناچار شدیم این کار را انجام دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ریاست مجلس هشتم گفت: بگذارید استیضاح را تمام کنیم به آنجا هم می رسیم در حال حاضر زود است. مجلس هشتم شکل بگیرد خود بخود روشن می شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000