Icana.ir
fa

عبداللهی محور استیضاح وزیر بازرگانی را اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس عنوان کرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه محور استیضاح وزیر بازرگانی مبحث تورم نیست و مبانی استیضاح حول و حوش محورهای قانونی است، اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس را محور استیضاح عنوان کرد.5/7/2008 12:55:00 PM5/7/2008 12:55:00 PMIcana00 Icana
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram

عبداللهی محور استیضاح وزیر بازرگانی را اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس عنوان کرد

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه محور استیضاح وزیر بازرگانی مبحث تورم نیست و مبانی استیضاح حول و حوش محورهای قانونی است، اجرایی نشدن برخی قوانین مجلس را محور استیضاح عنوان کرد.
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387 ساعت 12:55

"رضا عبداللهی" رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورایاسلامی در ارتباط با منتفی شدن استیضاح وزیر بازرگانی در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه علنی مجلس گفت: برای منتفی شدن استیضاح وزیر بازرگانی باید با ما مذاکره شود.

وی گفت: باید منتظر بود ببینیم که صحبت های استیضاح کنندگان و جواب ایشان چیست و هر چه تصمیم مجلس شد همان اتفاق می افتد.

عبداللهی گفت: معتقدیم که باید مبنا را بر روی مصالح کشور و عمل به قانون قرار دهیم و این مسایل را معیارهای خود قرار دهیم.

وی افزود: کسانی که می توانند عمل کنند، مسئولیت ها را برعهده بگیرند و نمی توانند هم به دیگران واگذار نمایند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با اینکه تا چه میزان تورم با استیضاح وزیر بازرگانی حل خواهد شد گفت: محور استیضاح مبحث تورم نیست شاید یکی از محورها تورم و گرانی باشد. مبانی استیضاح حول و حوش محورهای قانونی است؛ قوانین مجلس از جمله قانون بودجه 85 و 86 در خصوص تعرفه ها که اجرایی نشده، قانون نظام صنفی که بخش هایی از آن را اجرا نکرده اند، تعزیرات حکومتی ویژه گندم و آرد و نان که اجرا نشده با توجه به اینکه جلسات مفصلی را با آقای وزیر و معاون ایشان برگزار کردیم اما عمل نکرده اند.

وی تصریح کرد: مطبوعات و رسانه ها محورهای استیضاح را بیشتر به سمت تورم و گرانی بردند و این مباحث را بر دوش وزارت بازرگانی انداختند.

عبداللهی گفت: ما (نمایندگان) با وزیر بازرگانی اتمام حجت کردیم و قول دادند که مسایل را حل کنند و دیدیم که عمل نمی کنند ناچار شدیم این کار را انجام دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ریاست مجلس هشتم گفت: بگذارید استیضاح را تمام کنیم به آنجا هم می رسیم در حال حاضر زود است. مجلس هشتم شکل بگیرد خود بخود روشن می شود.

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC