هدر اصلی
1386/05/10 11:51:00
سرویس سیاسی

داریوش قنبری: آمریکا به دنبال مستعمره سازی امنیتی در خاورمیانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا مبنی بر تجهیز نظامی کشورهای منطقه تصریح کرد: آمریکا به دنبال مستعمره سازی امنیتی در منطقه خاورمیانه است.

 

داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه میان حرف و عمل آمریکایی‌ها تناقضات جدی وجود دارد، خاطرنشان کرد: آمریکا در حالی به تجهیز نظامی کشوری همانند عربستان و کشورهای حاشیه جنوب عربستان پرداخته است که برخی مفتی‌های درون این کشورها اندیشه‌های تروریستی علیه شیعیان را ترویج می‌کنند و هیچ موضع‌گیری رسمی از سوی دولت‌های این کشورها در قبال این فتواها صورت نگرفته است.

وی افزود: جالب اینجا است که عربستان یعنی کشوری که اندیشه‌های تروریستی در آن در حال ترویج است همان کشوری است که به ادعای آمریکا مسبب واقعه یازده سپتامبر از آن برخاسته است.

نماینده ایلام با طرح این سوال که آمریکا واقعا چه توجیهی برای این اقدامات خود دارد، گفت: این رفتارها تنها اتهام را متوجه خود آمریکا می‌کند و نشان می‌دهد که پدیده تروریسم زاییده خود آنهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: نمی‌توان دولت عربستان را از اندیشه‌های تروریستی علیه شیعیان که در این کشور شکل گرفته است جدا دانست و آمریکا نمی‌تواند به مردم منطقه این تضمین را بدهد که این تسلیحات فردا به دست گروه‌های ترویستی نیافتد.

وی با بیان اینکه آمریکا نوعی جو ترور و وحشت و ناامنی را در منطقه ترویج می‌کند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که ایران هرگز به دنبال مسابقه تسلیحاتی نبوده و بحث فعالیت‌های هسته‌ای ایران هم به اعتبار گزارش‌های آژانس انرژی اتمی هیچگاه دچار انحراف نشده است.

قنبری افزود: یکی از اهداف آمریکا از تجهیز نظامی کشورهای منطقه این است که بازاری برای تسلیحات از رده خارجش پیدا کند و به شرکت‌های تسلیحاتی‌اش که بیشتر سهامداران آن از سیاستمداران جمهوری خواه هستند به نوعی کمک کند.

وی اظهار داشت: آمریکا به بهانه مقابله با تروریستم خود به توسعه تروریسم پرداخته است و از این طریق کشورهای منطقه را از لحاظ امنیتی به خود وابسته می‌کند. در واقع آمریکا به دنبال مستعمره‌سازی امنیتی در منطقه خاورمیانه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet