شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حداد عادل در نطق پیش از دستور:

مجلس هفتم در رفع مشکلات پرستاران همواره کوشا بوده است

سرویس سیاسی
حدادعادل ضمن سپاسگزاری از همه پرستاران گفت: ما تلاش پرستاران را مخصوصا در طی سال های جنگ تحمیلی فراموش نمی کنیم. مجلس هفتم در رفع مشکلات پرستاران همواره کوشا بوده است.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 ساعت 10:03

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه با تبریک روز ولادت بانوی کربلا حضرت زینب کبری به همه مسلمانان کشور و جهان و همه بانوان ایران اسلامی گفت: حضرت زینب کبری بانویی است که پرورده دامان پاک حضرت زهرا و تربیت شده مکتب امیر المومنین علی (ع) است.

وی افزود: بانویی که در دفاع از ولایت امام با مجاهدت و پایداری، مبارز و مقاوم و یار و همراه برادر بوده و نامش همیشه در کنار نام بلند حضرت سید الشهدا (ع) و نام کربلا و عاشورا درخشنده است.

غلامعلی حدادعادل گفت: امیدواریم زنان ما در پیروی از این اسوه تقوی و ایمان و مجاهدت موفق باشند.

وی با اشاره به نامیدن این روز بنام روز پرستار ضمن ثنا و درود و احترام به جامعه پرستاری کشور خاطرنشان کرد: پرستاران کسانی هستند که آسایش خود را فدای راحتی بیماران و دردمندان می کنند، خانه و زندگی را ترک می کنند و بیدار می مانند و به جای پرستاری از فرزندان خود از فرزندان و زنان و مردان بیمار نگهداری و پرستاری می کنند.

حدادعادل گفت: بعضی از اقداماتی که در این مجلس برای بهبود وضعیت شغلی پرستاران صورت گرفته طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه آنها بوده که از سوی خود نمایندگان پیشنهاد شده و به تصویب رسیده و بصورت قانون درآمده است و انشاالله اجرا خواهد شد.

وی افزود: همچنین در قانون مدیریت خدمات کشوری در کنار کارکنان آموزش و پرورش برای کارکنان بهداشت و درمان هم ضریب 1/1 قرار داده شده که نشانه توجه مجلس به این شغل حساس و خطیر است. در دادن مجوز و استخدامی به وزارت بهداشت و درمان هم که 14 هزار نفر در سال تصویب شده است نیز قید شده که 50 درصد از این تعداد باید پرستاران باشند.

حدادعادل گفت: امیدوارم پرستاران کشور در خدمت به بیماران و افزایش سطح سلامت و بهداشت در کشور موفق باشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000