هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

طرح استفساریه مربوط به بیمه مجدد شاغلین فصلی از دستور کار مجلس خارج شد

سرویس کمیسیون ها
دو فوریت طرح استفساریه عدم لزوم بیمه مجدد شاغلین فصلی که نزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بیمه می باشند به صورت اجباری نزد سازمان تامین اجتماعی از دستور کار مجلس خارج شد.
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387 ساعت 11:14

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرح دو فوریتی مذکور با 137 رای موافق، 29 رای مخالف و 10 رای ممتنع سلب فوریت کردند.

براساس طرح مذکور، دولت مکلف است ظرف مدت دو سال از تاریخ ابلاغ این قانون، امکان زیرپوشش بیمه قرار گرفتن اقشار مختلف جامعه از جمله روستاییان، عشایر و شاغلین فصلی را فراهم نماید.

در ماده واحده طرح استفساریه مذکور آمده است آیا کسانی که در طرح بیمه درمان روستاییان و عشایر شهرهای با جمعیت کمتر از دویست هزار نفر دفترچه خدمات درمانی دریافت نموده اند و نزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تحت پوشش مزایای مستمری بازماندگان، بازنشستگی و از کار افتادگی کلی در بیماری و حوادث ناشی و غیر ناشی از کار قرار دارند در صورتی که به صورت فصلی در کارگاه هایی شاغل باشند الزامی به بیمه مجدد ایشان طبق قانون تامین اجتماعی نزد سازمان تامین اجتماعی به صورت اجباری می باشد؟

جواب خیر، در صورت ارائه مدرک بیمه نزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر الزامی به بیمه مجدد ایشان نزد سازمان تامین اجتماعی نمی باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000