هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس ایراد شورای نگهبان بر اصلاحیه قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل را رفع کرد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس از سه ایراد شورای نگهبان به مصوبه اصلاح قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، یک مورد را اصلاح و در دو مورد دیگر بر نظر قبلی خود اصرار کردند.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 ساعت 11:36

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه، نمایندگان پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق یک تبصره به قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، افرادی که مستقیما از سوی مقام معظم رهبری به سمت هایی در دستگاه های مختلف منصوب می شوند و دارندگان مشاغل آموزشی را از شمول مصوبه خود استثنا کردند.

شورای نگهبان این مصوبه را مغایر اصول 90- 91 و 141 قانون اساسی دانسته بود که نمایندگان ایراد اول را نوعی ابهام دانسته و آن را اصلاح کردند اما در دو مورد دیگر که درباره اصل ممنوعیت دو شغله بودن حقوقدانان شورای نگبهان بود بر نظر قبلی خود اصرار کردند.

بر اساس مصوبه قبلی مجلس "عضویت کلیه اشخاص شاغل در هر یک از قوای سه گانه و موسسات وسازمان های تابعه آنها و شرکت ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت که مشمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام یا تصریح نام بوده و به هر مقدار از بودجه کل کشور استفاده می نمایند در شورای نگهبان به عنوان حقوقدان ممنوع است و این ممنوعیت شامل اعضا کنونی شورای نگهبان که قبل از این قانون انتخاب شده اند، نیز می شود و چنانچه ظرف یک ماه پس از تصویب این قانون استعفاء ندهند از عضویت در شورای نگهبان مستعفی شناخته می شوند".

نمایندگان با 107 رای موافق و 11 رای مخالف به رفع ابهام شورای نگهبان رای مثبت دادند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000