ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه مجلس:

چهارشنبه آینده زمان مناسبی برای بررسی طرح استیضاح وزیر بازرگانی است

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: روز چهارشنبه هفته آینده زمان مناسبی برای بررسی طرح استیضاح وزیر بازرگانی است اما در صورت لزوم برای بررسی این استیضاح مجلس جلسه فوق العاده خواهد گذاشت.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 ساعت 13:14

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شب گذشته جلسه مفصلی در خصوص استیضاح داشتیم، اظهارداشت: قضیه استیضاح از ابتدا به این شکل بود که 14 نفر درخواست استیضاح کرده بودند و بعدا لیستی با بیش از 14 امضا به آن اضافه شد.

وی افزود: در هیات رئیسه این بحث مطرح بود که آیا لیست دوم را قانونا می توانیم جزء لیست اول قرار دهیم یا خیر و در این خصوص اختلاف نظر وجود داشت اما در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که براساس مواد 227 و 228 آیین نامه داخلی وظیفه داریم به محض اعلام وصول، به وزارتخانه ابلاغ کنیم و ما آن را ابلاغ کرده بودیم و این بحث باقی ماند.

نماینده همدان خاطرنشان کرد: از طرفی از 14 نفر امضا کننده استیضاح، شش نفر امضای خود را پس گرفتند و در جلسه ای که ما دیشب داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که این استیضاح نمی تواند مطرح شود ولی استیضاح کنندگان نظرشان این بود که تعداد ما از 14 نفر بیشتر و حدود 30 نفر است و اگر شش نفر هم امضای خود را پس گرفته باشند باز هم تعداد امضاها بیش از 10 نفر است.

حاجی بابایی گفت: جمع بندی این شد که همان 14 امضا درست بوده و حالا هشت امضا شده و استیضاح را نمی توان مطرح کرد اما امروز بلافاصله بعد از اعلام این مطلب، استیضاح را با بیش از 20 امضا اعلام وصول کردیم.

وی ادامه داد: بهترین موقعیت برای بررسی استیضاح روز چهارشنبه هفته آینده است ولی دولت می تواند بگوید این جلسه شنبه برگزار شود که در این صورت ما جلسه فوق العاده برای بررسی استیضاح خواهیم گذاشت.

حاجی بابایی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید چقدر امیدوارید که این استیضاح به سرانجام برسد، گفت: فکر می کنم بالای 70 درصد امکان دارد این استیضاح انجام شود و من تقریبا استیضاح را قطعی می دانم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000