ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رییس کمیسیون بهداشت:

استخدام پرستاران احتیاج به قانون ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب استخدام 23 هزار پرستار در کمیسیون متبوعش و مخالفت نماینده دولت و درنهایت کمیسیون تلفیق با این استخدام گفت: البته این استخدام‌ها احتیاج به قانون ندارد و معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری می‌تواند برای انجام این کار دستور دهد، لذا رییس سازمان نظام پرستاری باید جای دیگری چانه بزند.
چهارشنبه 24 شهریور 1389 ساعت 13:21

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ درباره رد استخدام 23 هزار پرستار در کمیسیون تلفیق، تصریح کرد: استخدام این تعداد پرستار بحثی بود که خود دولت شروع کرد و کمیسیون بهداشت نیز به عنوان کمیسیون تخصصی از این پیشنهاد دولت استقبال و با تصویب آن را به کمیسیون تلفیق فرستاد، اما زمان طرح این موضوع در کمیسیون تلفیق، نماینده دولت با پیشنهاد مذکور مخالفت کرد و به دنبال آن سایر اعضای کمیسیون هم مخالفت ‌کردند.

وی با بیان اینکه مخالفت نماینده دولت به این معناست که دولت بار مالی آن را ندیده است، افزود: به دلیل آنکه بحث استخدام است و دولت باید بار مالی آن را تامین کند، کمیسیون تلفیق پیشنهاد استخدام 23 هزار پرستار را با توجه به مخالفت نماینده دولت در کمیسیون رد کرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس یادآور شد که دولت تا به امروز این استخدام را نه در لایحه پیشنهادی برنامه پنجم آورده و نه ساز و کار آن را مشخص کرده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت در عین حال ضمن بیان اینکه استخدام 23 هزار پرستار احتیاج به قانون ندارد و معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری می‌تواند برای انجام این کار دستور دهد، تاکید کرد: برای استخدام این تعداد پرستار به هر شیوه‌ای، هرجا که مصوبه مجلس نیاز باشد مجلس این آمادگی را داشته و خواهد داشت که به تصویب و تایید نهایی این موضوع کمک کند. البته این پیشنهاد هم هنوز جای بحث در صحن علنی مجلس را دارد و کمیسیون بهداشت به عنوان پیشنهاد دهنده، این موضوع را در صحن علنی پیگیری می‌کند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد که اجرای قانون افزایش بهره‌وری خدمات پرستاری و کاهش کار پرستاران نیازمند استخدام یکسری پرستار جدید است تا کمبود نیرویی که ایجاد می‌شود جبران شود.

وی افزود: از سوی دیگر استاندارد « پرستار به تخت» در کشور ما با استاندارد « پرستار به تخت» در دنیا فاصله معناداری دارد، به این معنا که تعداد پرستاران به ازای تخت‌های بیمارستانی کم است. این دلایل باعث شد کمیسیون بدون هیچ رای مخالفی و با رای مثبت مطلق، استخدام 23 هزار پرستار را تصویب و به کمیسیون تلفیق بدهد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت در خاتمه ابراز امیدواری کرد که زمینه خدمات مطلوب و ارتقای بهره‌وری را در تمام شاخص‌های بالینی کشور شاهد باشیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000