هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسی قربانی خبر داد

استیضاح وزیر بازرگانی روز چهارشنبه انجام می شود

سرویس صحن
"موسی قربانی" عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: براساس دستور هفتگی مجلس بررسی استیضاح وزیر بازرگانی در جلسه علنی روز چهارشنبه در مجلس انجام شود.
شنبه 28 اردیبهشت 1387 ساعت 11:46

طرح استیضاح سید مسعود میرکاظمی وزیر بازرگانی برای دومین بار در هشت محور در جلسه علنی چهارشنبه گذشته مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

اجازه واردات بی‌رویه شکر و ضربه شدید به واحدهای تولیدی و کشاورزی و چغندرکاران، عدم اجرای قانون بودجه سال‌های 1385 و ‪‪۱۳۸۶درباره تعرفه کالاهای وارداتی و بی‌ثباتی در نرخ تعرفه‌ها از جمله موبایل، شکر و برنج - از جمله عدم حمایت از واحدهای تولیدی با واردات بی‌رویه به ویژه در کالاهای معدنی و کشاورزی از جمله محورهای این طرح استیضاح است .

اعمال سیاست‌های غلط بازرگانی که منجر به بی‌ثباتی در بازارهای داخلی و افزایش سطح عمومی قیمت‌ها شده است ،عدم اجرای کامل و دقیق قانون نظام صنفی و اجرای غیرقانونی تعزیرات حکومتی لغو شده درباره برخی اصناف ، عدم اجرای قانون مجلس درباره سهمیه آرد روستاییان ،ناتوانی در تنظیم بازار کالا که از وظایف اصلی وزارت بازرگانی است و عدم اجرای صحیح و کامل قانون ساماندهی مبادلات مرزی از دیگر محورهای این طرح استیضاح است.

طرح استیضاح میرکاظمی برای اولین بار ‪ ۱۷اردیبهشت ماه تقدیم هیات رییسه مجلس و اعلام وصول شده بود.

قرار بود اسیتضاح وزیر بازرگانی در جلسه علنی روز چهارشنبه 25 اردیبهشت انجام شود اما بدلیل انصراف شش تن از نمایندگان منتفی شد. استیضاح‌کنندگان در این روز با جمع آوری امضاهای جدید باردیگر این طرح استیضاح را تقدیم هیات رییسه کردند و این طرح اعلام وصول شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000