هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون اجتماعی:

سیستم قضایی به راحتی حکم طلاق را صادر نکند

سرویس کمیسیون ها
**یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور گفت: گرچه این آمار به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما سیستم قضایی نیز نباید به راحتی حکم طلاق را صادر کند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389 ساعت 15:01

"نصرالله ترابی‌قهفرخی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزایش آمار مردان مطلق و زنان مطلقه را به عوامل مختلفی وابسته دانست و افزود: طلاق در جامعه امروز ما به یک بحث و معضل مهم اجتماعی تبدیل شده است. عواملی همچون؛ مسائل اقتصادی، اختلاف‌های طبقاتی و سلیقه‌ای و آشنایی‌های سطحی که به این جریان دامن می‌زند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس، در ادامه اظهار داشت: متاسفانه این عوامل باعث می‌شود که از صبر و حوصله طرفین کاسته شود؛ اما برای جلوگیری و کاهش این اتفاق، جوانان باید شناخت بیشتر و عمیق‌تری نسبت به یکدیگر داشته باشند.

وی با تاکید براینکه دستگاه قضایی و صدا و سیما بیشترین تاثیر را می‌توانند در این روند داشته باشند، گفت: صدا و سیما به عنوان یک نهاد فرهنگی که می‌تواند آثار و نتایج بعد از طلاق را نشان دهد، باید در این زمینه بیشتر فعالیت کند. سیستم قضایی نیز نباید به راحتی حکم و طلاق را بدهد و از راهکارهای دیگری استفاده کند.

 ترابی‌قهفرخی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل بیشتر زوج‌ها مسائل اقتصادی است که همه را درگیر کرده است. کمک گرفتن از مراکز مشاوره، بالا بردن دامنه صبر و تحمل و افزایش امید به آینده عواملی هستند که جوانان قبل از طلاق باید به آنها عمل کنند.

به گفته این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، طلاق ثمره‌ای جزء زنان مطلقه و بچه‌های طلاقی که آینده مشخصی ندارند، نخواهد داشت.

طبق گفته یکی از کارشناسان علوم رفتاری، بر اساس آمارها هم اکنون یک میلیون مرد مطلق و 6 میلیون زن مطلقه در کشور وجود دارند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000