هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده اهواز:

به شرایط زیست‌محیطی کارون توجه نمی‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش دبی رودخانه و سرازیر شدن فاضلاب‌های شهری و بیمارستانی به کارون وضعیت نامناسبی برای این رودخانه ایجاد کرده است.
شنبه 27 شهریور 1389 ساعت 11:25

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: توجه به شرایط زیست‌محیطی رودخانه‌ای مانند کارون مساله بسیار مهمی است که در برخی مواقع به آن توجه نمی‌شود.

وی افزود: کاهش دبی رودخانه، ورود بی‌رویه فاضلاب و قطع ارتباط رودخانه با دریا که منبع آب شور است از مهم‌ترین عواملی است که موجب تغییر اکوسیستم یک رودخانه می‌شود.

حسینی تصریح کرد: بروز تغییر در اکوسیستم یک رودخانه و تغییرات زیست‌محیطی آن می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند و متاسفانه با توجه به انتقال آب از سرشاخه‌های کارون و کاهش دبی این رودخانه و سرازیر شدن فاضلاب‌های شهری و بیمارستانی به آن، وضعیت نامناسبی را برای کارون ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که اکنون برای کارون ایجاد شده لازم است مسئولان حفاظت محیط زیست در این مورد واکنش نشان دهند، زیرا اگر این شرایط کنترل نشود ممکن است اتفاقات بزرگتری به همراه داشته باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس بیان کرد: لازم است مسئولان حفاظت محیط زیست نسبت به شرایط رودخانه کارون هشدار بدهند و هر چه سریع‌تر رسیدگی به وضعیت ورود فاضلاب به کارون و مسایل صنعتی مربوط به آن در دستور کار قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان خوزستان با انتقال آب از سرچشمه‌های کارون کنار آمده‌اند؟ تصریح کرد: هر فردی که با مساله انتقال آب از خوزستان کنار بیاید، بهتر است از خوزستان بیرون رود.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان خوزستان تا آخرین لحظه‌ای که مسئولیتی بر عهده دارند با مساله انتقال آب از خوزستان مخالفت می‌کنند و همه مدیران اجرایی و افرادی که در این زمینه مسئولیت دارند نیز نباید با این مساله کنار بیایند.

حسینی گفت: کنار آمدن با مساله انتقال آب به معنی از بین بردن خوزستان است و کاری که موجب آباد شدن منطقه‌ای و از بین رفتن منطقه‌ای دیگر شود، توجیه پذیر نیست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000