روز مجلس
1387/02/29 16:30:00
سرویس بین الملل

بروجردی: حل بحران عراق نیازمند همکاری منطقه‌ای است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل بحران عراق نیازمند همکاری منطقه‌ای است، آمادگی کشورمان را برای هرگونه تلاش برای تامین امنیت و ثبات این کشور اعلام کرد.

به گزارش خانه ملت، "پیستر رامزاور" رییس فراکسیون حزب سوسیال مسیحی آلمان در پارلمان این کشور پیش از ظهر روز یکشنبه با "علاءالدین بروجردی"، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به رفت و آمدهای متعدد هیات‌های پارلمانی دو کشور، از روند توسعه مناسبات پارلمانی فی‌مابین ابراز خرسندی کرد و افزود: تحکیم و گسترش روابط پارلمانی در تعمیق سایر ابعاد مناسبات دوجانبه تاثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: دو کشور ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری دارند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به تلاش‌ها و فشارهای آمریکا برای تاثیرگذاری بر روابط سایر کشورها با ایران اشاره کرد و افزود: آمریکا‌یی‌ها در حالی که به کشورهای دیگر برای محدود کردن روابط با ایران فشار می‌آورند، خودشان خواستار گشودن باب گفت‌وگوی مستقیم با جمهوری اسلامی ایران هستند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز نگرانی شدید از افزایش بی‌سابقه تولید موادمخدر در افغانستان در سال‌های اخیر گفت: عدم مبارزه جدی با موادمخدر به معنای کمک به القاعده است، زیرا درآمدهای کلان قاچاق موادمخدر پشتوانه گروه‌های تروریستی در جهان است.

وی بر سیاست اصولی کشورمان برای مبارزه با قاچاق موادمخدر در منطقه تاکید کرد و ضرورت همکاری بین‌المللی در این زمینه را یادآور شد.

بروجردی همچنین با بیان این‌که حضور نیروهای بیگانه در عراق موجب بی‌ثباتی و ناامنی در این کشور و منطقه می‌باشد، افزود: حل بحران عراق نیازمند همکاری منطقه‌ای است و ایران آماده هرگونه تلاش برای تامین امنیت و ثبات در این کشور است.

علاءالدین بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که جنگ نظامی و تصمیمات یک طرفه راه‌حل بحران لبنان نیست، اظهارداشت: ایران برخلاف آمریکا وجود یک لبنان آرام را به نفع منطقه می‌داند و معتقد است این آرامش باید از درون این کشور بیرون آید، نه آن‌که از بیرون بر آن دیکته شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مبارزه جدی و مستمر کشورمان با گروه‌های تروریستی در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: ملت ایران انتظار دارد دولت آلمان از حضور گروه‌های تروریستی در این کشور جلوگیری کند.

بر اساس این گزارش "رامزاور" رییس فراکسیون حزب سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت ویژه ایران برای سیاست خارجی کشورش گفت: با توجه به نقش محوری ایران در تحولات منطقه به ویژه عراق، آسیای مرکزی و خاورمیانه عربی تقویت و گسترش مناسبات با ایران برای آلمان از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تائید مواضع کشورمان در زمینه مبارزه با قاچاق و تولید مواد مخدر اظهارداشت: آلمان به دنبال تهیه یک برنامه مدون و روشن برای جلوگیری از کشت و قاچاق موادمخدر است و در این زمینه همکاری با ایران ضرورت دارد.

رییس فراکسیون حزب سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان همچنین بر اهمیت مبارزه با گروه‌های تروریستی تاکید کرد و افزود: دولت آلمان از تمام امکانات خود برای جلوگیری از فعالیت‌ این گروه‌ها در این کشور استفاده می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet