هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

ممنوعیت دوشغله بودن نمایندگان از مطالبات همیشگی مردم بوده‌است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم خمین‌شهر با اشاره به ماده 23 طرح نظارت مجلس بر نمایندگان که به ممنوعیت دوشغله بودن نمایندگان تاکید دارد، گفت که این ماده مطالبه همیشگی مردم از مسئولان نظام بوده است.
دوشنبه 29 شهریور 1389 ساعت 15:21

سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمین‌شهر در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به محتوای طرح نظارت مجلس بر نمایندگان، اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که اکثر نمایندگان مجلس با کلیات این طرح موافق هستند البته این طرح خام است و باید جزئیات آن بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به ماده 23 این طرح که متذکر می‌شود "نمایندگان به‏جز عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها و تدریس و یا سمت‌های آموزشی در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و تحقیقاتی، حق تصدی‌ هر نوع شغل دیگر و نیز ریاست و مدیریت عامل و عضویت در هیئت مدیره، هیئت امنا، هیئت مؤسس و سایر ارکان مؤسسات و شرکت‌های خصوصی و تعاونی و مؤسسات و شرکت‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران و یا مؤسسات عمومی و یا شرکت‌های دولتی است،را ندارند، " تصریح کرد: این ماده طرح نظارت مجلس بر نمایندگان، که بسیار ضروری است مطالبه همیشگی مردم از مسئولان نظام بوده است.

این نماینده مجلس ضمن انتقاد از دوشغله بودن نمایندگان یادآور شد: در حالی که نسل جوان کشور ما با مشکل اشتغال مواجه هستند، شایسته نیست که نمایندگان با پرداخت به امور دیگر، زمان کافی برای خدمت کردن نداشته باشند.

ابطحی گفت: به طور مثال برخی نمایندگان پزشک و یا عضو هئیت مدیره برخی شرکت‌ها هستند و این در حالی است که نیمی از وقت‌ آنها به جای صرف قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای قانون و بررسی مشکلات مردم صرف اموری می‌شود که هیچ ربطی به امور نمایندگی ندارد.

نماینده مردم خمین‌شهر با بیان اینکه مجلس قانون ممنوعیت دوشغله بودن دولتی‌ها را تصویت کرده اما این قانون هیچ‌وقت مورد توجه قرار نگرفته است، خوستار اهرام برخورد با متخلفین شد.

این نماینده مجلس ضمن استقبال از ماده 24 طرح نظارت مجلس بر نمایندگان که متذکر می‌شود "در صورت نقض حکم ماده 23 موضوع در کمیته نظارتی بررسی و با اعلام کمیته نظارتی این نماینده مکلف است ظرف ده روز از سمت‌های مربوطه استعفا داده و مراتب را کتبا به کمیته اعلام نماید، در غیر این صورت موضوع با تصویب کمیسیون ضمن اعلام به شورای نگهبان، جهت رسیدگی وفق قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، به قوه قضائیه ارجاع خواهد شد "، گفت: این ماده می‌توان اجرای ماده 23 را تضمین کند.

وی در پایان گفت بدون تصویب ماده 24 طرح نظارت مجلس بر نمایندگان، ماده 23 فاقد ارزش اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000