شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملک‌محمدی:

ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس باید به نسل جدید منتقل شود

سرویس سیاسی
**نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم فداکار ایران با جهاد و مقاومت انس دارند اما باید با برنامه‌ریزی ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کرد.
دوشنبه 29 شهریور 1389 ساعت 16:15

"حسن ملک‌محمدی" در آستانه سی‌امین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی درباره نحوه ترویج فرهنگ رشادت و حماسه و بزرگداشت یاد شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان سرفراز به هفته‌نامه کویر سمنان گفت: مردم بزرگوار و فداکار ایران با جهاد و مقاومت انس دارند و در حقیقت یکی از فروع دین مبین اسلام جهاد است که به فرموده امیرالمؤمنین علی‌(ع) جهاد یکی از درهای مخصوص بهشت است و خدای متعال آن را برای بندگان خاص و خالص خود گشوده است. بنابراین فرهنگ جهاد، فرهنگ اخلاص، ایمان، استقامت، صبر، شهادت و ولایت است و مردم ایران فطرتاً نسبت به مقوله جهاد و مبارزه با ظلم و ظالمان انس دارند.

نماینده مردم دامغان افزود: اما باید در همه ایام سال و به ویژه در روزهای یادآوری 8 سال دفاع مقدس، از هر فرصت و مناسبتی استفاده کنیم تا فرهنگ جهاد و شهادت را گسترش دهیم و به نسل چهارم انقلاب منتقل کنیم. برای این کار نیاز به برنامه‌ریزی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره روش‌های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید گفت: با بیان خاطرات رزمندگان، تبیین و تفسیر وصیتنامه شهدای والامقام، تجلیل و قدردانی از خانواده‌های معظم شهدا، برگزاری همایش‌ها و مراسم گرامیداشت و همچنین یادواره‌های شهدا در شهرها و روستاها و همین‌طور ترویج و بازخوانی پیام‌ها و سخنان حضرت امام‌خمینی‌(ره) در طول 8 سال دفاع مقدس، این ارزش‌ها را به نسل جدید و نسل‌های آینده انتقال داد.

ملک‌محمدی درباره وظیفه سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوط با ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیز یادآور شد: این موضوع باید همواره نصب‌العین سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی باشد که هویت، قدرت و اعتبار نظام اسلامی ما ریشه در فرهنگ جهاد و شهادت دارد لذا باید با تمام توان نسبت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران اظهار خضوع و خشوع داشته باشند و نقش خود را با تکریم بسیجیان و تجلیل از خاندان معظم و گرانقدر شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان همراه با نهادینه کردن فرهنگ جهاد و شهادت نهادینه کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000