آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد:

پایبندی به مصوبات مجلس شرط موفقیت دولت در هدفمندی یارانه‌ها

سرویس اقتصادی
**نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به لزوم اجرای هرچه سریعتر قانون هدفمند سازی یارانه‌ها آن را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: موفقیت اجرای قانون هدفمندی در گرو پایبندی دولت بر مصوبات مجلس در این مورد است.
سه‌شنبه 30 شهریور 1389 ساعت 13:13

"موسی الرضا ثروتی"نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه و نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم همکاری میان مجلس، دولت و مردم برای اجرای صحیح قاون هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: 100هزار میلیارد تومان یارانه غیر هدفمند و ناعادلانه داریم که هرچه سریعتر بایدجهت دهی شود تا این مبلغ کلان به صورت هدفمند و عادلانه در اختیار افراد جامعه قرار گیرد.

با اشاره به بررسی و تصویب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در مجلس شورای اسلامی، گفت: قانون هدفمندی یارانه ها، قانونی کارشناسی شده و دارای برنامه برای اجرا است که اگر دولت در چارچوب مصوبات مجلس پیش برود، موفقیت آمیز خواهد بود.

وی همچنین افزود: اجرای این طرح خالی از اثرات منفی بر جامعه نخواهد بود و شرط موفقیت دولت در کم کردن این اثرات منفی و بالا بردن اثرات مثبت، حرکت در چارچوب تصمیمات مجلس است.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان این مطلب که هدفمند کردن یارانه‌ها، تنها یک محور از هفت محور طرح تحول اقتصادی است، افزود: شش محور دیگر طرح تحول اقتصادی نیز هر یک به نوبه خود اهمیت فراوانی دارند که لوایح آنها پس از اجرای قانون هدفمندی و سنجش اثرات آن بر روی سایر محورها به مجلس ارائه و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ثروتی با تاکید بر پیگیری سایر محورهای طرح تحول اقتصادی از سوی مجلس، گفت: چنانچه در ارائه لوایح مربوط به سایر محورهای طرح تحول اقتصادی تاخیر صورت گیرد و مجلس احساس ضرورت کند، اقدام به ارائه طرح خواهد کرد تا باقی محورهای طرح تحول اقتصادی نیز در زمان مقتضی عملی شوند.

محورهای طرح تحول اقتصادی عبارتند از: تحول نظام توزیع کالا و خدمات، تحول نظام توزیع یارانه ها ( که به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها معروف شده است)، تحول نظام مالیاتی، تحول نظام بانکی کشور، تحول نظام گمرکی، تحول نظام بهره وری و  تحول نظام ارزش گذاری پول ملی که از این هفت محور تنها نظام توزیع یارانه‌ها تبدیل به قانون شده است و لایحه امور گمرکی نیز به مجلس ارائه شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000