هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تذکر محجوب نسبت به عدم اعلام وصول طرح دو فوریتی در مورد کارگران ساختمانی

سرویس صحن
نماینده تهران در جلسه علنی روز سه شنبه نسبت به عدم اعلام وصول طرح دو فوریتی در مورد کارگران ساختمانی تذکر داد.
سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1387 ساعت 10:56

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علیرضا محجوب با استناد به ماده 159 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طرحی با دو فوریت با بیش از 30 امضا در مورد کارگران ساختمانی روز یکشنبه تقدیم هیات رئیسه شد. اما اعلام شد که این طرح بار مالی دارد در حالی که طرح اصلا به هیچ وجه به اختصاص اعتباری توسط دولت توجه ندارد.

وی افزود: نص ماده 159 هم این نیست که اداره قوانین یا مرجع دیگری حق اظهار نظر در مورد بار مالی طرح ها را داشته باشد. خواهش من این است که مطابق ماده 159 این طرح اعلام وصول شود.

حدادعادل در پاسخ گفت: اصل ضرورت توجه به کارگران ساختمانی حرف درستی است و هم جنابعالی و هم بنده و هم همه نمایندگان علاقمندند که بتوانند خدمتی به این دسته از کارگران بکنند.

وی افزود: اما نکته دیگر این است که طرح هایی که بار مالی دارد نباید در مجلس مطرح شود و این جزء اختیارات رئیس جلسه است و من توجه شما را به ماده 144 جلب می کنم که می گوید رئیس جلسه مکلف است وصول کلیه طرح ها و لوایح عادی که به مجلس تقدیم می شود را با رعایت اصل 75 قانون اساسی اعلام کند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: بحث دیگر این است که واقعا این طرح دو فوریتی بار مالی دارد یا خیر؟ اداره قوانین بررسی کرده و اینگونه نظر داده است. حال اگر شما معترضید ما می توانیم دوباره بررسی کنیم و در صورتی که حق با شما باشد در دستور قرار می دهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000