هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شعبانی با اشاره به گذشت 22 سال از پایان جنگ:

هنوز از زمین‌های کرمانشاه مین درو می‌شود

سرویس فرهنگی
**عضو کمیسیون آموش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از بهترین زمین های کشاورزی استان کرمانشاه که درگیر جنگ بوده اند به دلیل الودگی به میادین مین بدون استفاده مانده اند.
چهارشنبه 31 شهریور 1389 ساعت 12:48

"محمدرضا شعبانی" در گفت وگو با خبرگار خانه ملت گفت: متاسفانه در جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران پنج استان کشور به صورت مستقیم درگیر این فاجعه شدند، هنگامی که بسیاری از بخش های دیگر در آرامش نسبی بودند مردم استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، خوزستان و بخش های کردنشین آذربایجان غربی در آوارگی ناشی از جنگ و مهاجرت به سر می بردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: استان کرمانشاه از روزهای نخست جنگ درگیر جنگ تحمیلی و دفاع از کیان و شرف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود و شایسته است دولت نسبت به استان هایی که درگیر جنگ بودند با دید ژرف تری برخورد کنند.

وی تصریح کرد:متاسفانه استانهای درگیر در جنگ مانند کرمانشاه، ایلام، کردستان، خوزستان، آذربایجان غربی هم اکنون مشکلات عدیده ای ناشی از جنگ مواجهند که لازم است دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به رفع این موضوع با حساسیت ویژه ای برخورد کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  افزود: دولت و وزارت کشور باید نسبت به پاکسازی میادین مین در مناطق درگیر در جنگ با تلاش بیشتری اقدام کنند.

شعبانی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید در برنامه پنجم روند توسعه در مناطق آسیب دیده در جنگ را با شتاب بیشتری به انجام برساند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000