آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملک‌محمدی:

احیای فرهنگ دفاع مقدس باید دغدغه کمیسیون فرهنگی مجلس باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید فرهنگ دفاع مقدس را در کشور زنده کنیم، دور شدن از این فرهنگ را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: احیای فرهنگ دفاع مقدس باید دغدغه کمیسیون فرهنگی مجلس باشد.
چهارشنبه 31 شهریور 1389 ساعت 15:24

حسن ملک‌محمدی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به دغدغه‌های فرهنگی کشور، اظهار داشت: اگر بخواهیم به دوران دفاع مقدس بازگردیم مشاهده خواهیم کرد که این دوران فرهنگ غنی را وارد کشور کرد که هنوز اثرات مثبت آن در جامعه محسوس است.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس معادلی بر فرهنگ ناب اسلام است، افزود: در دوران دفاع مقدس، ایثارگری، اخلاق‌مداری،‌از خود گذشتگی و شهادت طلبی فرهنگ و ادبیات جدیدی را وارد کشورمان کرد و این ادبیات بود که برکت فرهنگ اسلامی را در کشور احیا کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید فرهنگ ایثارگری و دفاع مقدس را در کشور زنده کنیم، دور شدن از این فرهنگ را دغدغه اصلی کمیسیون فرهنگی مجلس دانست و گفت: ما باید تلاش کنیم تا فرهنگ دفاع مقدس را برای همیشه زنده نگه داریم چرا که تا زمانی که این از دفاع مقدس سخن می‌گوییم می‌توانیم ادعای فرهنگ اسلامی را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس برای احیای فرهنگ دفاع مقدس برنامه‌های ویژه‌ای دارد و البته در گذشته نیز مصوبات مناسبی در این زمینه داشته است.

ملک‌محمدی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و کمیسیون فرهنگی مجلس باید در احیای فرهنگ دفاع مقدس همراه و هماهنگ باشند، خاطرنشان کرد: دفاع از جانبازان و تأکید بر رشادت‌های جوانان رزمنده و شهدای هشت سال دفاع مقدس امری ضروری برای جامعه امروز ما است.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اگر بتوانیم شهدا را به عنوان الگوهای مناسب به جوانان معرفی کنیم می‌توانیم بگوییم که آینده فرهنگی کشور را تضمین کرده‌ایم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000