شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون فرهنگی:

بودجه 5هزار میلیارد تومانی فرهنگی دولت به چه طرح هایی اختصاص می‌یابد؟

سرویس دیگر رسانه‌ها
**در قانون بودجه 386 هزار میلیارد تومانی سال 1389 کل کشور با توجه به رویکرد فرهنگی دولت دهم و اختصاص بودجه ای بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان به این حوزه 1500 میلیارد تومان از این بودجه به اعتبارات ارتقای شاخص های فرهنگی کشور اختصاص داده شده است که رقمی در خور در راستای فرهنگ سازی در کشور خواهد بود.
چهارشنبه 31 شهریور 1389 ساعت 15:31

در همین ارتباط عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اقدامات مناسب دولت در راستای فرهنگسازی و بودجه اختصاصی به بخش فرهنگ گفت:مجلس و دولت باید با همکاری هم تلاشی افزون بر گذشته در راستای تحقق منویات رهبری مبنی بر انجام پروژه های مناسب و درخور فرهنگی و فرهنگ سازی داشته باشند.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ساخت کتابخانه،فرهنگ سرا، مجتمع فرهنگی و غیره را جزو اقدامات فرهنگی ندانست و اظهارداشت:ساخت مراکز فرهنگی یکسری کارهای عمرانی است که تنها در راستای فرهنگ سازی استفاده می شود و نمی توان از آنها بعنوان فرهنگ سازی و مهندسی فرهنگی یاد کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد:مقایسه و شناسایی رشد میزان گرایش به مطالعه، پایبندی به مقررات راهنمایی رانندگی، سطح حجاب و عفاف در حوزه فرهنگ عمومی، در گذشته و حال حاضر را می توان جزو اقدامات فرهنگی انجام شده برشمرد.

وی، با اشاره به اقدامات و بودجه اختصاص داده شده از جانب دولت در راستای فرهنگ سازی و مهندسی فرهنگی به انتقاد از وضعیت حوزه سینما پرداخت و خاطرنشان کرد:در حال حاضر هیچ گونه سیاست گذاری و جهت دهی به فعالیت هنرمندان وجود ندارد و در برابر فعالیت جامعه هنری و ذوق شخصی افراد منفعلانه برخورد می شود.

رسایی در خاتمه بر لزوم تشکیل جلسه ویژه نمایندگان بالاخص کمیسیون فرهنگی مجلس جهت تسریع در جامه عمل پوشانیدن به منویات رهبری مبنی بر اقدامات شایسته فرهنگی و اولویت دار تأکید کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار