انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/31 14:32:00
سرویس سیاسی

ندیمی: مخالفت برخی از نمایندگان با طرح استیضاح وزیر بازرگانی به دلیل زمان آن است

ندیمی گفت: برخی از همکاران در محتوای استیضاح وزیر بازرگانی مشکل ندارند، ولی در شکل یعنی زمان طرح این استیضاح با آنها مخالف هستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ایرج ندیمی نماینده لاهیجان در جمع خبرنگاران در خصوص نامه برخی نمایندگان برای منتفی شدن استیضاح وزیر بازرگانی با بیان اینکه شرایط طرح استیضاح وجود ندارد گفت: عده کثیری از نمایندگان از همکاران خود خواهش کردند که چون شرایط زمانی برای طرح وجود ندارد و تعداد کثیری از امضاکنندگان استیضاح در دور بعد هم حضور دارند و می توانند در دور بعد ادامه دهند طرح خود را به زمان دیگری موکول کنند.

وی افزود: آنها اصرار داشتند که روز آخر مجلس با استیضاح یک وزیر تلاقی پیدا نکند و عدم کاربردی یا بی فایده بودن این طرح را طی یک نامه ای خطاب به همکاران خود نوشتند. این نامه افشا نشده و در هیچ تریبونی خوانده نخواهد شد و صرفا بصورت کدخدا منشی نوشته شده و از لحاظ آیین نامه نیز هیچ توجیهی وجود ندارد چون هیچ کس نمی تواند مانع استیضاح شود.

ندیمی در خصوص تاثیر این نامه در پس گرفتن امضای استیضاح کنندگان خاطرنشان کرد: به احتمال قریب به یقین حداقل این فضا ایجاد شده که استیضاح کنندگان متوجه باشند که برخی از همکاران در محتوای این استیضاح مشکل ندارند ولی در شکل یعنی زمان طرح این استیضاح با آنها مخالف هستند.

ندیمی ادامه داد: مساله این است که نمایندگان می گویند از نتایج استیضاح چه چیزی نصیب مردم می شود. آیا برکناری یک وزیر منجر به تغییرات اساسی در سیاست های اقتصادی می شود؟ آیا برکناری وزیر منجر به تنظیم بازار می شود؟

وی گفت: در جریان مذاکرات متوجه شدم که جمعی از دوستان همکار از استیضاح کنندگان درخواست کردند که زمان بهتری برای استیضاح انتخاب شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet