انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/31 14:59:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی را قرائت کرد.

 به گزارش خانه ملت، جزییات تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور به این شرح است:

- تذکر راهب نماینده تنکابن و رامسر، عباسی نماینده رودسر و املش، حسینی حیدرآبادی نماینده گرگان و آق قلا، نعمت زاده قراخیلی و رعیت نمایندگان قائم شهر و سوادکوه، حکیمی نماینده رودبار، عاشوری قلعه رودخانی نماینده فومن و شفت، روحی سرخکلائی نماینده ساری، برمک نماینده مینودشت و کلاله، طباطبایی نماینده ایذه و باغملک، قاسم زاده و ناصری نمایندگان بابل، رحمانی نماینده تاکستان، ایری نماینده کردکوی و ترکمن، رحمانی و فرهنگی نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر، مارامانی نماینده گنبدکاووس، مدنی بجستانی نماینده گناباد، منصوری رضی نماینده رامیان و آزادشهر، عطارزاده نماینده بوشهر، گناوه و دیلم، حسینی نماینده فریمان و سرخس، ناطق نوری نماینده نور و محمودآباد، صالحی نماینده دیر، کنگان و جم، عسگری نماینده مشهد و کلات، ارجمند نماینده جهرم، ناصری نژاد نماینده شادگان و معلمی پور نماینده میناب و رودان، جمشیدی اردشیری نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه،

محمدی نماینده فریدن و فریدون شهر، مرحبا نماینده آستارا، دانشیار نماینده بندرماهشر و امیدیه، صنعتی مهربانی نماینده سراب، صادق زاده شیخان نماینده رشت و توسلی زاده نماینده تربت حیدریه و مه به رئیس جمهور محترم در خصوص دستور رسیدگی و تجدید نظر در افزایش 4 برابری نرخ انواع کودهای شیمیایی مورد مصرف در بخش کشاورزی و رفع نارضایتی کشاورزان سراسر کشور .

- تذکر مدنی بجستانی نماینده گناباد به رئیس جمهور در خصوص دستور اعلام بموقع وضعیت خشکسالی  مناطق شهرستان های گناباد و بجستان برای بهرمندی کشاورزان و دامداران  از امکانات و تسهیلات مربوط .

- تذکر طلائی نیک نماینده بهار و کبودرآهنگ به وزیر نفت در خصوص اصلاح شاخص الگوی مصرف گاز در استان همدان و سایر مناطق سردسیر و رسیدگی به افزایش جهشی نرخ هزینه در شش ماهه دوم سال و نارضایتی مردم.

- تذکر حیدری نماینده سقز و بانه به وزیر نفت در خصوص لزوم برنامه ریزی دقیق برای پیشگیری از قطع گاز در شهرستانهای سقز و بانه برای زمستان سال 87.

- تذکرات امیری خامکانی نماینده زرند و کوهبنان به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به اوضاع نامناسب قیمت و توزیع کود مورد نیاز کشاورزان و باغداران.

و تسریع در رسیدگی به اوضاع بحرانی خشکسالی در شهرستانهای زرند و کوه بنان و رسیدگی به گرفتاری مردم در روال اداری و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در رسیدگی و کنترل آثار ناشی از خشکسالی در آب شرب مردم روستاها و شهرهای زرند و کوه بنان خارج از مسائل دست و پاگیر اداری.

- تذکرات ارجمند نماینده جهرم به وزیر نیرو در خصوص بررسی علت تاخیر در لوله گذاری و انتقال آب شرب شهرستان جهرم از سهمیه سد سلمان فارسی با توجه به  بحران آب و به وزیر راه و ترابری در خصوص بررسی علت کندی در طرح چهار خطه شدن مسیر جهرم به شیراز با توجه به تامین اعتبار و تصادفات مکرر.

- تذکر مرادی نماینده اراک و کمیجان به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اتمام جاده های کمربندی شمال و جنوب شهر اراک و نصب علائم ایمنی برای جلوگیری از وقوع تصادفات زیانبار جاده ای.

- تذکر میرتاج الدینی و فرهنگی نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص رسیدگی به مشکلات کشاورزان منطقه بخصوص بخش ایلخچی با توجه به خسارات وارده به گندم کاران بر اثر سرمای شدید زمستان.

- تذکرات امیرحسنخانی نماینده فردوس و طبس به وزیر راه و ترابری در خصوص جلوگیری از تضییع منافع ملی در مطالعات ریل مشهد - چابهار و جلوگیری از تاخیر در اجرایی شدن توسعه محور شرق و به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت تجدید نظر در قیمت نهاده های کشاورزی و در نظر گرفتن زمان و بحران خشکسالی و سرمازدگی برای تصمیم گیری در حذف یارانه و افزایش ناگهانی قیمت کود شیمیایی.

- تذکر محمدیاری نماینده طوالش، رضوانشهر و ماسال به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از افزایش بهای کود شیمیایی و سموم دفع آفات و بازگرداندن قیمت آن به بهای قبلی.

- تذکر رستمی ثانی نماینده قوچان و فاروج و عباسی نماینده رودسر و املش به وزرای جهاد کشاورزی و  بازرگانی در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان متضرر شده چغندرکار .

- تذکر میرتاج الدینی و رحمانی نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر صنایع و معادن

در خصوص لزوم پرداخت مطالبات قطعه سازان خودرو تبریز توسط شرکتهای تابعه آن وزارت بخصوص ساپکو با توجه به تاخیر چندین ماهه.

- تذکرات شایق نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزرای جهاد کشاورزی و مسکن و شهرسازی در خصوص رعایت ضوابط قانونی در واگذاری 7 هزار هکتار اراضی تبریز و به  

 وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص ایجاد تسهیلات لازم برای انتقال دانشجویان خصوصا دانشجویان دختر.

- تذکر اختری نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر به وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص رسیدگی به موضعگیری شورای صنفی مرکزی دانشگاه علم و صنعت در مقابل حراست به منظور حمایت از پوشش دلخواه غیر مجاز و اعتراض به سهمیه بندی جنسیتی.

- تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی، شناسایی و برخورد با عوامل ایجاد هزینه چند صد میلیون تومانی اعزام مدیران دولتی سینمایی به جشنواره کن .

- تذکر یحیی زاده نماینده تفت و میبد به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت تجلیل شایسته از معلم فداکار جان باخته نیشابوری در راه نجات جان یک دانش آموز.

- تذکر نژادفلاح طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد به رئیس جمهور در خصوص دستور بررسی علت کوتاهی فرماندار ساوجبلاغ در جذب اعتبارات عمانی تخصیص یافته به شهرستان.

- تذکر قمی نماینده پاکدشت به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم برخورد شدید با اهانت کنندگان به مقدسات دینی و قرآن کریم توسط آمریکائیان و دانمارکیها.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet