انتخابات ریاست جمهوری
1387/03/18 20:58:00
سرویس سیاسی

رییس مجلس: عزتمندی مردم ایران در پناه روحیه مجاهدت آنان است

لاریجانی گفت: شرایط امروز ایران شرایط خوبی است و از یک پتانسیل خوب به برکت مجاهدان و شهدا برخوردار است و تراز جمهوری اسلامی تراز بالایی است و این عزتمندی در پناه این روحیه به وجود آمده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر یک روزه خود به استان گیلان، عصر شنبه در یادواره شهدای روستای قاسم‌آباد سفلا و چابکسر حضور یافت.

وی در جمع خانواده‌های شهدا اظهارداشت: نعمت بزرگ ایران اسلامی این است که مردم آن عاشق اولیا و انبیاء و اهل بیت هستند و شهدای آن با عشق به انبیاء و اولیا زندگی کرده‌اند و راه سعادت و راه صحیح حقایق همین است و این نعمت بزرگی است که شهدا در دامان آن پرورش پیدا کرده‌اند.

لاریجانی افزود: جهاد یکی از درهای بهشت است که فقط برای اولیای خاص باز می‌شود و فقط مربوط به مجاهدان فی‌سبیل‌الله است؛ جهاد لباس تقواست.

وی با اشاره تمسک به اهل بیت (ع) و پیامبر (ص)، گفت: امروز در دنیایی هستیم که باب ویژه آن مربوط به مجاهدان فی‌سبیل‌الله است، اما متاسفانه به کسانی که در راه خدا مجاهدت می‌کنند، انگ تروریسم می‌چسباند. هر حق‌طلبی که در راه اسلام مجاهدت کرد گفتند که تروریست است و حزب‌الله را تروریست می‌دانند.

علی لاریجانی هم‌چنین با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) گفت: اگر امتی جهاد را فراموش کرد خداوند لباس ذلت و حقارت به آن می‌پوشاند و در دنیا حقیر می‌شود و حجاب بر روی بصیرتش می‌آید.

وی گفت: در صحنه امروز، ملت ایران مجاهدت فی‌سبیل‌الله کرده و علاوه بر دفاع از ارزش‌های انقلاب و اسلام، امروز سرافراز است؛ چون جهاد در بین مردم ایران و قلب مومنان آن وجود دارد و فلسفه‌ تربیتی اسلام در بصیرت است و سرافرازی ملت ایران امروز به واسطه جهاد و مجاهدت در راه خداست.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: دنیای امروز غفلت‌زدگی مضاعف پیدا کرده است و به جای پرسیدن از این واژه (مجاهدت و جهاد فی‌سبیل‌الله) روی‌گردان است؛ در حالی که حزب‌الله لبنان اهل مجاهدت است و کلید انفتاح امروز جهان نیز همین است.

رییس قوه مقننه در ادامه اظهار داشت: ما باید قدردان شهدا باشیم زیرا آنان علاوه بر دفاع از کشور و صیانت از آن، راه را به ما نشان دادند. اگر امروز ایران می‌خواهد باز هم سرافراز باشد باید راه شهدا را ادامه دهد و بزرگی و عزت‌مندی ما در گرو این راه است، این فرهنگ در کشور ما ساری و جاری است و امت اسلامی سرافراز است که این فرهنگ را داراست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت، قوه قضائیه و مجلس با اتکا به روحیه‌ مجاهدت شهدا این راه را ادامه دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet