هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

رییس مجلس طی نامه ای خواستار اختصاص دارالفنون به دانش آموزان مستعد و کم بضاعت شد

سرویس فرهنگی
رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از رئیس جمهور خواست تا با توجه به اهمیت مدرسه دارالفنون به عنوان نماد آموزش و پرورش، با بازسازی این دبیرستان از آن برای دانش آموزان مستعد و کم بضاعت استفاده شود.
یکشنبه 14 مرداد 1386 ساعت 15:06

به گزارش خانه ملت، در این نامه آمده است: به اعتقاد اینجانب، دارالفنون، از آن جهت که نماد آموزش و پرورش جدید در کشور ماست شایسته است همچنان جایگاه و نقش خود را به عنوان یک مدرسه حفظ کند و مجددا با اجرای بعضی تعمیرات لازم مانند گذشته، به یک «دبیرستان» تبدیل شود. چنانچه به علت تغییر بافت مسکونی اطراف مدرسه به بافت تجاری و اداری جمعیت دانش آموزی مستعد و کم بضاعت مناطق جنوبی تهران اختصاص داد و از آن برای توسعه عدالت آموزشی بیشترین استفاده را به عمل آورد.

حداد عادل در ادامه این نامه آورده است: قدمت تاریخی مدارس یکی از افتخارات هر کشور محسوب می‌شود که به عنوان نمونه می‌توان به «دبیرستان هانری چهارم» در شهر پاریس کشور فرانسه اشاره کرد که از قرن دوازدهم میلادی تاکنون مستمرا نقش و هویت واحد خود را به عنوان یک «مدرسه» حفظ کرده است.امیدوارم با دستور لازم جناب عالی دارالفنون نیز بار دیگر به آغوش آموزش و پرورش بازگردد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000