شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بروجردی:وزارت کشور در حال تدوین لایحه‌ای به منظور برگزاری هر دو سال یکبار انتخابات است

سرویس سیاسی
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از تهیه لایحه‌ای برای برگزاری انتخابات در هر دو سال یک بار خبر داد.
یکشنبه 14 مرداد 1386 ساعت 15:38

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاء الدین بروجردی در خصوص تصمیم مجمع تشخیص مبنی بر رد تجمیع انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و تعمیم بر تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراها و دوره یازدهم ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: بخش اول مصوبه این بود که مجمع نظر شورای نگهبان را تایید کرد.

وی افزود: نمایندگان با توجه به مغایر دانستن تجمیع انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را مغایر با دو اصل قانون اساسی، می‌دانستند که این مصوبه در مجمع تشخیص تایید نمی‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه اصل تجمیع انتخابات را قبول داشتند در بخش دوم مصوبه مجمع قرار شد که انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تجمیع شوند که در این زمینه تفاهم کامل میان دولت، مجلس و مجمع وجود دارد.

وی گفت: تجمیع انتخابات شوراها و ریاست جمهوری که در کمیسیون‌های تخصصی مجمع نیز به تصویب رسیده بود روز گذشته تصویب شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت کشور در حال تدوین لایحه‌ای است که هر دو سال یکبار انتخابات برگزار شود و برای محکم کاری دولت می‌تواند این لایحه را زودتر به مجلس ارائه کرده و چون همه آن را قبول دارند رای نیز خواهد آورد.

بروجردی در مورد نتایج بررسی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص دانشجویان بازداشت شده در حوادث امیرکبیر گفت: این موضوع در کمیسیون بررسی شده که نتایج آن تا یک هفته دیگر اعلام می‌شود.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000