هدر اصلی
1386/05/14 15:38:00
سرویس سیاسی

بروجردی:وزارت کشور در حال تدوین لایحه‌ای به منظور برگزاری هر دو سال یکبار انتخابات است

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از تهیه لایحه‌ای برای برگزاری انتخابات در هر دو سال یک بار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاء الدین بروجردی در خصوص تصمیم مجمع تشخیص مبنی بر رد تجمیع انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و تعمیم بر تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراها و دوره یازدهم ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: بخش اول مصوبه این بود که مجمع نظر شورای نگهبان را تایید کرد.

وی افزود: نمایندگان با توجه به مغایر دانستن تجمیع انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را مغایر با دو اصل قانون اساسی، می‌دانستند که این مصوبه در مجمع تشخیص تایید نمی‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه اصل تجمیع انتخابات را قبول داشتند در بخش دوم مصوبه مجمع قرار شد که انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تجمیع شوند که در این زمینه تفاهم کامل میان دولت، مجلس و مجمع وجود دارد.

وی گفت: تجمیع انتخابات شوراها و ریاست جمهوری که در کمیسیون‌های تخصصی مجمع نیز به تصویب رسیده بود روز گذشته تصویب شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وزارت کشور در حال تدوین لایحه‌ای است که هر دو سال یکبار انتخابات برگزار شود و برای محکم کاری دولت می‌تواند این لایحه را زودتر به مجلس ارائه کرده و چون همه آن را قبول دارند رای نیز خواهد آورد.

بروجردی در مورد نتایج بررسی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص دانشجویان بازداشت شده در حوادث امیرکبیر گفت: این موضوع در کمیسیون بررسی شده که نتایج آن تا یک هفته دیگر اعلام می‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet