هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تصویب کلیات لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه در کمیسیون اقتصادی

سرویس کمیسیون ها
**کلیات دو لایحه تشریفات طرح تعرفه‌های ترجیحی برای نظام ترجیحات تجاری میان کشورهای اسلامی و ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید.
یکشنبه 2 آبان 1389 ساعت 17:16

"سید ناصر موسوی لارگانی" نایب رییس کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون، گفت: در جلسه امروز لایحه تشریفات (پروتکل) طرح تعرفه‌های ترجیحی برای نظام ترجیحات تجاری میان کشورهای عضو کنفرانس اسلامی با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار  گرفت و کلیات آن تصویب شد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ادامه داد: از آنجا که ابوالحسنی معاون بانکی وزارت اقتصادی و دارایی، مسئولان مرکز پژوهش‌های و نمایندگان کمیسیون اقتصادی حضور داشتند، لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی که در دستورکار روز سه شنبه بود، نیز بررسی و کلیات این لایحه نیز رای مثبت نمایندگان را کسب کرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی به دستور دیگر کمیسیون اشاره کرد و گفت: از سوی مرکز پژوهش های مجلس برای دومین بار گزارشی در خصوص مطالبات شبکه بانکی کشور و عملکرد قانون مبارزه با پولشویی ارائه شد.

وی با بیان اینکه "الیاس نادران" نماینده مردم تهران مسئول ارائه این گزارش بود، افزود: با حضور معاون بانکی وزارت اقتصادی نقطه نظرات نمایندگان و مرکز پژوهش ها مطرح شد و قرار شد مسئولان بانکی، مرکز پژوهش ها و نمایندگان گزارش تکمیلی را تهیه و در جلسه هفته آینده کمیسیون قرائت کنند.

موسوی لارگانی به بررسی لایحه امور گمرکی در جلسه امروز نیز اشاره کرد و توضیح داد: از آنجا که زمان کمیسیون به بررسی گزارش مرکز پژوهش‌ها و دو لایحه دیگر اختصاص داده شد، تنها یک ماده از لایحه امور گمرکی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم فلاورجان در نهایت اظهار داشت: از آنجا که بررسی برنامه پنجم توسعه در دستور کار هفته آینده صحن قرار خواهد گرفت و احتمال می رود مجلس دو یا سه شیفته این برنامه را بررسی کند، زمانی برای کار کمیسیون ها و ادامه بررسی لایحه امور گمرکی باقی نمی‌ماند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000