Icana.ir
fa

بازدید ایران‌شناس آلمانی از کتابخانه‌ مجلس

**"کریستین نوله" از مؤسسه مطالعات ایرانی مرکز مطالعات فرهنگ‌های آسیایی و مردم‌شناسی اجتماعی وابسته به فرهنگستان علوم اتریش در وین از بخش‌های مختلف کتابخانه بازدید کرد.10/25/2010 8:02:00 AM10/25/2010 8:02:00 AMIcana00 Icana
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram

بازدید ایران‌شناس آلمانی از کتابخانه‌ مجلس

سرویس فرهنگی
**"کریستین نوله" از مؤسسه مطالعات ایرانی مرکز مطالعات فرهنگ‌های آسیایی و مردم‌شناسی اجتماعی وابسته به فرهنگستان علوم اتریش در وین از بخش‌های مختلف کتابخانه بازدید کرد.
دوشنبه 3 آبان 1389 ساعت 08:02

"کریستین نوله" از بخش نسخ خطی و کتب کمیاب، پایان‌نامه‌ها، اسناد و انتشارات سازمان ملل، بخش نشریات، بخش دیجیتال‌سازی، بخش مرمت و آفت‌زدایی و کتابخانه ایران‌شناسی بازدید به عمل آورد و از نزدیک با برخی از میراث فاخر ایران زمین و فعالیت‌های گوناگون کتابخانه‌ی مجلس آشنا شدند.

در این بازدید وی از منابع ایران‌شناسی این کتابخانه متعجب گردید و از برخی از این منابع قدیمی یادداشت‌برداری نمود. همچنین دیجیتال‌سازی منابع بخصوص میراث اسنادی را کار بسیار مهمی‌ دانست و گفت: در یکی از شهرهای آلمان هنگام ساخت تونل مترو که از زیر یک کتابخانه‌ قدیمی آن شهر عبور می‌کرد به علّت عدم رعایت نکات ایمنی و سهل‌انگاری بخشی از سقف تونل فرو ریخت و کل کتابخانه با همه آثارش که میراث فرهنگی، علمی و تاریخی آن شهر بود ویران و نابود گردید و آن شهر هویت علمی و پیشینه تاریخی خود را از دست داد.

ایشان قبل از بازدید، مورد خوش‌آمدگویی رئیس کتابخانه قرار گرفتند و درباره‌ مجموعه‌ها و فعالیت‌های کتابخانه صحبت نمودند. لازم به ذکر است ایشان توسط "محمد باقر وثوقی"  استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران همراهی می‌شد.

نوله دارای دو دکترا یکی در شرق‌شناسی از دانشگاه برکلی و دیگری در ایران‌شناسی از دانشگاه بامبرگ آلمان است. این ایران‌شناسی آلمانی در حال حاضر در مؤسسه ایران‌شناسی وابسته به آکادمی علوم اتریش مشغول کار می‌باشد.

ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است

Powerd By : Tasvirnet
PC