آغاز امامت اما زمان (عج)
1389/08/03 08:02:00
سرویس فرهنگی

بازدید ایران‌شناس آلمانی از کتابخانه‌ مجلس

**"کریستین نوله" از مؤسسه مطالعات ایرانی مرکز مطالعات فرهنگ‌های آسیایی و مردم‌شناسی اجتماعی وابسته به فرهنگستان علوم اتریش در وین از بخش‌های مختلف کتابخانه بازدید کرد.

"کریستین نوله" از بخش نسخ خطی و کتب کمیاب، پایان‌نامه‌ها، اسناد و انتشارات سازمان ملل، بخش نشریات، بخش دیجیتال‌سازی، بخش مرمت و آفت‌زدایی و کتابخانه ایران‌شناسی بازدید به عمل آورد و از نزدیک با برخی از میراث فاخر ایران زمین و فعالیت‌های گوناگون کتابخانه‌ی مجلس آشنا شدند.

در این بازدید وی از منابع ایران‌شناسی این کتابخانه متعجب گردید و از برخی از این منابع قدیمی یادداشت‌برداری نمود. همچنین دیجیتال‌سازی منابع بخصوص میراث اسنادی را کار بسیار مهمی‌ دانست و گفت: در یکی از شهرهای آلمان هنگام ساخت تونل مترو که از زیر یک کتابخانه‌ قدیمی آن شهر عبور می‌کرد به علّت عدم رعایت نکات ایمنی و سهل‌انگاری بخشی از سقف تونل فرو ریخت و کل کتابخانه با همه آثارش که میراث فرهنگی، علمی و تاریخی آن شهر بود ویران و نابود گردید و آن شهر هویت علمی و پیشینه تاریخی خود را از دست داد.

ایشان قبل از بازدید، مورد خوش‌آمدگویی رئیس کتابخانه قرار گرفتند و درباره‌ مجموعه‌ها و فعالیت‌های کتابخانه صحبت نمودند. لازم به ذکر است ایشان توسط "محمد باقر وثوقی"  استاد گروه تاریخ دانشگاه تهران همراهی می‌شد.

نوله دارای دو دکترا یکی در شرق‌شناسی از دانشگاه برکلی و دیگری در ایران‌شناسی از دانشگاه بامبرگ آلمان است. این ایران‌شناسی آلمانی در حال حاضر در مؤسسه ایران‌شناسی وابسته به آکادمی علوم اتریش مشغول کار می‌باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet