آغاز امامت اما زمان (عج)
1389/08/03 12:15:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی ازستار هدایتخواه

هدفمند کردن یارانه‌ها به معنای پایان اتکای اقتصاد ایران به نفت است

**ستارهدایتخواه،نماینده مردم بویراحمد و دنادرمجلس دریادداشتی که در هفته نامه امید مردم به چاپ رسیده تاکید دارد که اجرای صحیح و منظم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها لازم است،لازم است تمام دست‌اندرکاران و متولیان امور اقتصادی و اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی دقیق آحاد مختلف مردم استان را در جریان اجرای این کارعظیم اقتصادی قرار دهند.

این قانون به دنبال ایجاد عدالت در کشور است و مردم از اهمیت این قانون مطلع هستند و پس از اجرا مزیت‌های آن را خواهند دید چراکه هدف اصلی از توزیع یارانه‌های دولتی کمک به اقشار مستضعف جامعه است. کاهش فاصله طبقاتی، ایجاد بهبود در توزیع درآمدها، افزایش رفاه عمومی، کمک به تخصیص بهینه منابع کمیاب و کمک به ایجاد شرایط ثبات اقتصادی از طریق تثبیت قیمت‌ها از دیگر اهداف توزیع یارانه‌هاست.

اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به مثابه پایان اتکای اقتصاد ایران به نفت است. یکی از شاخص‌های اصلی برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب افزایش تولید ناخالص ملی است. توانمندسازی بخش خصوصی باید بر اساس یک برنامه کلان با زمان‌بندی مشخص، کوچک‌سازی دولت و تمرکززدایی امور با نگاه برقراری عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی اجرا شود. دولت می‌تواند با حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان حرکت چرخ تولید و اقتصاد کشور را شتاب بیشتری بخشد.

با اجرای درست همراه با نظارت کامل قانون هدفمند کردن یارانه می‌توان اطمینان حاصل کرد که صادرات با افزایش کیفیت کالاهای ایرانی، رشد خوبی خواهد داشت و حضور ما در بازارهای جهانی، کارآفرینی، اشتغالزایی و در نهایت رشد و شکوفایی ایران اسلامی تسریع خواهد شد. هدف از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه صیانت از سرمایه‌های خدادادی کشور و بکارگیری منطقی و اصولی آن در جهت رشد، توسعه و عمران کشور است. دولت تلاش می‌کند نگاه عدالت محورانه خود را در همه عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی پیاده کند. با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه الگوی مصرف توسط خود مردم رعایت خواهد شد.

اما برخی جریانات داخلی و خارجی در پی ابهام‌افکنی، شبهه‌افکنی و ایجاد جو روانی طی روزهای اخیر در زمینه هدفمندکردن یارانه‌ها هستند. می‌بایست به شدت مراقب این جریانات مخرب و فتنه در داخل و خارج از کشور که سعی دارند با سنگ‌اندازی و ابهام‌افکنی التهاب و جو روانی منفی در بین مردم ایجاد کنند، بود تا با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب بتوان این قانون عظیم را اجرا کرد.

هماهنگی، تعامل و عزم عمومی برای اجرای این قانون بزرگ اقتصادی مهمترین ابزار کار جهت اجرای صحیح آن است که باید همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای به خرج دهند. هرگونه کم‌کاری و سهل‌انگاری برای اجرای آن، کمک به مخالفان و دشمنان این نظام و انقلاب است که به دنبال تخریب دولت و تفرقه افکنی بین مسئولان و مردم هستند. از سویی نباید به دشمن نیز فرصت سوءاستفاده از اجرای طرح هدفمندسازی یارانه را داد. دشمن در این زمینه در حال توطئه است و از مدتها قبل برنامه‌ریزی کرده اما فرصت سوءاستفاده از اجرای این قانون را نخواهد یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet