سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رجایی:

مجبور به وارد کردن برنج، ذرت و شکر به کشور هستیم

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه واردات هرنوع محصول کشاورزی که به تولیدکنندگان داخلی ضربه بزند ممنوع است، در عین حال گفت که اکنون مجبور به وارد کردن برنج، ذرت و شکر به کشور هستیم.
دوشنبه 3 آبان 1389 ساعت 12:30

عباس رجایی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مصوبه اخیر این کمیسیون در خصوص ممنوع بودن واردات محصولات کشاورزی بدون اخذ مجوز از وزارت جهاد، اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی مجلس از طریق گمرک ورود هرنوع محصول کشاورزی را کنترل می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس ورود بی‌رویه محصولات کشاورزی به کشور غیرقانونی بوده و مسئولان مربوطه موظف به برخورد هستند، افزود: اگر قرار باشد وزارت بازرگانی محصولی را وارد کشور کند، باید از وزارت جهاد مجوز بگیرد؛ وزارت کشاورزی نیز باید از ورود هرگونه محصول کشاورزی که به تولیدکنندگان داخلی لطمه می‌زند جلوگیری کند.

نماینده اراک در مجلس با بیان اینکه طبق ماده 16 قانون بهروه‌وری محصولات کشاورزی به سه دسته تقسیم می‌شوند، گفت: برخی محصولات به هیچ عنوان نباید وارد کشور شوند و برخی برای تامین نیاز باید وارد کشور شود و برخی دیگر از محصولات کشاورزی باید در حد نیاز وارد شوند.

رجایی به این سؤال که آیا کشاورزان ایرانی موفق به تامین تمامی نیازهای کشور در بخش کشاورزی شده‌اند، پاسخ منفی داد و متذکر شد: در سیاست‌های راهبردی این مسئله در نظر گرفته شده اما هنوز به این مهم آنقدر که باید و شاید اهمیت داده نشده است.

وی با بیان اینکه به محض خودکفایی در هر محصول کشاورزی ورود آن محصول ممنوع خواهد شد، تصریح کرد: اکنون مجبوریم برنج، خوارک دام، شکر و ذرت خارجی به کشور وارد کنیم؛ به نظر من برخی سیاست‌های غلط در حوزه کشاورزی موجب شده که از همه ظرفیت‌های کشاورزان استفاده نشود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000