هدر اصلی
1389/08/04 11:23:00
سرویس صحن

آغاز انتخابات نمایندگان ناظر بر کمیسیون 10 ماده احزاب

**انتخاب نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در ادامه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی رای گیری برای انتخاب نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در کمیسیون ماده 10 احزاب را آغاز کردند.

در این انتخابات مصطفی کواکبیان نماینده سمنان، محمدکریم شهرزاد نماینده اصفهان، اسدالله بادامچیان نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان کاندید شدند.

نتایج انتخابات متعاقبا اعلام می گردد.

در قانون فعالیت احزاب، جمعیت ها و انجم های سیاسی و صنعفی و انجمن های اسلامی یا اقلیت های دنی شناخته شده مصوب 7/6/1360

در ماده 10- به منظور صدور پروانه جهت متقاضیان و نظارت بر فعالیت گروه ها و انجام وظایف مصرحه در این قانون، کمیسیونی متشکل از اعضای زیر در وزارت کشور تشکیل می گردد:

 نماینده دادستان کل کشور،  نماینده شورای عالی قضائی،  نماینده وزارت کشور و دو نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی از بین داوطلبانی که از داخل مجلس و خارج آن به معرفی یکی از نمایندگان حداکثر تا یک هفته قبل از انتخابات کتباً به کمیسیون داخلی معرفی شده باشند، تاریخ انتخابات حداقل 15 روز قبل توسط رئیس مجلس در جلسه علنی اعلام خواهد شد.

 نمایندگان مذکور باید ظرف یک ماه از تاریخ تصویب این قانون انتخاب و به وزارت کشور معرفی شوند و وزیر کشور حداکثر تا ده روز پس از آن موظف به تشکیل اولین جلسه کمیسیون می باشد.

نمایندگان فوق الذکر برای مدت دو سال انتخاب می شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet