هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با تصویب نمایندگان صورت گرفت؛

الزام وزارت نیرو به قرارداد خرید تضمینی برق از تولیدکنندگان غیردولتی

سرویس صحن
**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو موظف شد به منظور حمایت از گسترش استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی با هدف تسهیل و تجمیع امور، از طریق سازمان ذی ربط نسبت به عقد قرارداد بلندمدت خرید تضمینی از تولیدکنندگان غیردولتی برق از منابع تجدیدپذیر اقدام نماید.
سه‌شنبه 4 آبان 1389 ساعت 11:24

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات طرح یک فوریتی اصلاح الگوی مصرف انرژی در ماده 68  وزارت نیرو را موظف کردند به منظور حمایت از گسترش استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی، شامل انرژی های بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، آبی کوچک (تا ده مگاوات)، دریایی و زیست توده (مشتمل بر ضایعات و زائدات کشاورزی، جنگلی، زباله ها و فاضلاب شهری، صنعتی، دامی، بیوگاز و بیومس) و با هدف تسهیل و تجمیع این امور، از طریق سازمان ذی ربط نسبت به عقد قرارداد بلندمدت خرید تضمینی از تولیدکنندگان غیردولتی برق از منابع تجدیدپذیر اقدام نماید.

براساس تبصره این مصوبه، قیمت و شرایط خرید برق تولیدی از منابع تجدیدپذیر به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب هیات وزیران تعیین می شود.

همچنین  شرکت های تابعه وزارت نیرو از شرکت های برق منطقه ای و نیز شرکت های توزیع موظفند با هماهنگی شرکت مدیریت شبکه برق ایران نسبت به تحویل و خرید برق از سازمان مربوطه اقدام نمایند.

 منابع مالی مورد نیاز برای خرید تضمینی برق تولیدی از منابع تجدیدپذیر از محل ارزش سوخت صرفه جویی شده براساس سوخت های وارداتی مایع و قیمت های صادراتی گاز و منافع حاصل از عدم تولید آلاینده ها و حفاظت از محیط زیست به ازاء برق تولیدی این قبیل نیروگاه ها تامین و به وزارت نیرو پرداخت می شود.

با این مصوبه مجلس، آئین نامه اجرایی این ماده شش ماه پس از تصویب این قانون به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های نیرو و نفت به هیات وزیران می رسد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000