هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

انتقاد یحیی زاده نسبت به تذکرات نمایندگان به نطق های پیش از دستور

سرویس صحن
نماینده تفت و میبد طی یک تذکر آیین نامه ای گفت: اگر قرار باشد بعد از هر نطقی چند تذکر داده شود، سنگ روی سنگ بند نمی شود.
یکشنبه 26 خرداد 1387 ساعت 10:46

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدجلال یحیی زاده در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 17 و 22 و 23 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در جلسه گذشته چند نفری تذکر شفاهی داشتیم ابتدا چند نفر به ترتیبی که در رایانه ثبت شده بود تذکر دادند اما وقتی نوبت به من رسید، نوبت من و چند نفر بعدی نادیده گرفته شد و فرد دیگری تذکر داد و بعد از تذکر او به بهانه اینکه وقت نداریم نام ما حذف شد.

وی افزود: سپس چند دقیقه بعد فرد دیگری که نه از طریق رایانه نوبت گرفته بود و نه کارت بلند کرده بود فرصت تذکر یافت و ما هم که از دستگاه و هم از دست های خودمان استفاده کرده بودیم همچنان فرصت تذکر نیافتیم.

نماینده میبد خاطرنشان کرد: همچنین در آن جلسه یکی از تذکر دهندگان به بخشی از نطق من که گفته بودم بر مجلس نظارت نیست تذکر دادند که این نیاز به توضیح دارد. اولا من وجود نظارت قانونمند را منکر شده بودم که متاسفانه واقعیت دارد، ثانیا برداشت مجلس همواره در دوره های قبلی از ماده 182 بر این بوده که محتوای نطق تذکر بردار نیست و اگر قرار باشد بعد از هر نطقی چند تذکر داده شود سنگ روی سنگ بند نمی شود.

رئیس مجلس در پاسخ گفت: من جلسه قبل هم توضیح دادم از دوستان خواهش کردیم که به دلیل ملاقات با مقام معظم رهبری تذکر ندهند تا بتوانیم برسیم. مدیریت جلسه مجلس که فقط برای این نیست که به تذکرات وقت بدهد بلکه باید کل ماجرا را هدایت کند که مجلس به یک سرانجامی برسد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000