آغاز امامت اما زمان (عج)
1389/08/05 09:20:00
سرویس صحن
مجلس وزارت نیرو را مکلف کرد:

برگزاری دوره های آموزش مدیریت انرژی برای مدیران واحدهای صنعتی

**نمایندگان مجلس وزارت نیرو را موظف کردند با همکاری وزارت صنایع و معادن نسبت به تدوین و برگزاری دوره های آگاهسازی و آموزش کاربردی مدیریت انرژی عمومی و تخصصی برق و حرارت برای مدیران انرژی واحدهای صنعتی اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز چهارشنبه و در ادامه بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی ماده 76 این طرح را 120 رای موافق، 9 رای مخالف، 11 رای ممتنع تصویب کردند.

براساس مصوبه مجلس وزارت نیرو موظف شد با همکاری وزارت صنایع و معدن نسبت به تدوین و برگزاری دوره های آگاهسازی و آموزش کاربردی مدیریت انرژِ عمومی و تخصصی برق و حرارت برای مدیران انرژی واحدهای صنعتی و همچنین فارغ التحصیلان موضوع مواد 71 و 73 این قانون در مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی در صنعت اقدام و به آموزش گیرندگان گواهینامه اعطا نماید.

بر اساس مصوبه مجلس کلیه مصرف کنندگان انرژی را با مصرف سالانه سوخت بیش از 5 میلیون مترمکعب گاز و یا سوخت مایع معادل آن و دیماند قدرت الکتریکی بیش از یک مگاوات موظف کرده است با واحد مدیریت انرژی نسبت به انجام ممیزی انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی و اجرا راهکارهای لازم جهت بهینه سازی مصرف انرژی به منظور دستیابی به معیارهای موضوع ماده 11 این قانون اقدام نمایند.

نمایندگان در ادامه ماده 78 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را با 116 رای موافق، 9 رای مخالف و 10 رای ممتنع تصویب کردند.

براساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی وزارتخانه های نفت و نیرو حسب مورد با پیشنهاد آئین نامه و دستورالعمل های مورد نیاز بر اجرای دقیق این قانون نظارت و نتایج آن را به هیات وزیران و دستگاه های ذیربط گزارش می نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet