انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/05 11:45:00
سرویس صحن
برای تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفت؛

اصلاح لایحه پیش فروش ساختمان در مجلس

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان لایحه پیش فروش ساختمان را اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی ماده 18 لایحه اعاده شده پیش فروش ساختمان را برای تامین نظر شورای نگهبان به این شرح اصلاح کردند:‌در صورت انتقال حقوق و تعهدات پیش خریدار نسبت به واحد پیش فروش شده بدون رضایت پیش فروشنده، پیش خریدار عهده دار پرداخت بها یا عوض قرارداد خواهد بود.

نمایندگان پیش از این در ماده 18 لایحه پیش فروش ساختمان تصویب کرده بودند؛ در صورت انتقال حقوق و تعهدات پیش خریدار نسبت به واحد پیش فروش شده بدون رضایت پیش فروشنده، پیش خریدار و منتقل الیه به طور تضامنی عهدهدار پرداخت بها یا عوض قراردادی خواهند بود در هر حال سند رسمی انتقال به نام منتقل الیه تنظیم خواهد شد.

نمایندگان همچنین برای تامین نظر شورای نگهبان ماده 19 لایحه پیش فروش ساختمان را به این شرح اصلاح کردند: پس از انتقال قطعی واحد پیش فروش شده و انجام کلیه تعهدات، قرارداد پیش فروش از درجه اعتبار ساقط و طرفین ملزم به اعاده آن به دفترخانه می باشند.

نمایندگان پیش از این در ماده 19 تصویب کرده بودند پس از انتقال قطعی واحد پیش فروش شده، قرارداد پیش فروشی از درجه اعتبار ساقط و طرفین ملزم به اعاده آن به دفترخانه می باشند.

بقیه اصلاح ایرادات لایحه پیش فروش ساختمان، اصلاح عبارتی بود که برای تامین نظر شورای نگهبان از سوی نمایندگان مجلس انجام گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet