هدر اصلی
1386/05/15 09:04:00
سرویس سیاسی

آلیا: استقرار ثبات در کشور افغانستان، ایفای نقش اساسی همه‌ کشورها را می‌طلبد

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در دیار با نمایندگان زن افغانستان با اشاره به افزایش ناآرامی‌ها در افغانستان گفت: استقرار ثبات در کشور همسایه و دوست افغانستان، ایفای نقش اساسی همه‌ کشورها را می‌طلبد.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان زن مجلس افغانستان روز یک‌شنبه با اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار ابتدا فاطمه آلیا ـ رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ـ با اشاره به سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت همه‌جانبه از تحکیم صلح و ثبات در افغانستان، بر استقرار امنیت در آن کشور تاکید کرد.

آلیا درباره انجام مذاکرات اخیر بعضی از گروه‌ها و کشورها با طالبان اظهار کرد: مشارکت دادن آگاهانه‌ طالبان در قدرت سیاسی افغانستان برخلاف اهداف مشترک از پیش توافق شده جهانی است.

او در ادامه با اشاره به استمرار روند گروگانگیری طالبان در افغانستان گفت: تشدید این روند حاکی از عجز نیروهای بیگانه در ایجاد ثبات و آرامش در این کشور است.

رییس فراکسیون زنان مجلس با اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی و به‌ویژه فراکسیون زنان برای همکاری و مشارکت در جهت گسترش روابط فرهنگی و اجتماعی زنان دو کشور، تشکیل کمیسیون مشترک مربوطه را خواستار شد.

در ادامه فاطمه رهبر ـ نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ـ با اشاره به اتخاذ نشدن تدابیر لازم کشورها در مبارزه با مواد مخدر و تولید روزافزون این مواد در افغانستان گفت: افزایش تولید و قاچاق مواد مخدر ناشی از سیاست‌های غلط آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی در منطقه است.

او ابراز امیدواری کرد دولت و مجلس افغانستان با اشاره به همکاری‌های خوب جمهوری اسلامی ایران در بازسازی افغانستان، گسترش هرچه بیش‌تر روابط دو کشور را خواستار شد.

وی ابراز امیدواری کرد با تشکیل کمیسیون مشترک بانوان و تبادل نظر بین قانون‌گذاران دو کشور بتوان گام‌های مهمی در جهت حل و فصل مشکلات فراروی زنان افغان برداشت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet