خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1387/03/26 12:55:00
سرویس صحن
کوچک زاده در اعتراض به تصویب اعتبارنامه عبداللهی:

تمام اسناد و مدارک به رویت شورای نگهبان نرسیده است

کوچک زاده گفت: با توجه به اینکه برخی مدارک خانم آلیا به رویت شورای نگهبان نرسیده و ایشان بر اعتراض خود باقی است هیچ مرجعی غیر از کمیسیون تحقیق حق وارد دانستن یا ندانستن این اعتراض را ندارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی کوچک زاده نماینده تهران در جلسه علنی روز یکشنبه طی یک تذکر آیین نامه ای اظهار داشت: برای آنکه بتوان مجموعه 290 نفری مجلس را اداره کرد باید سخن یک نفر فصل الخطاب باشد که آن رئیس است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: خدا را شاهد می گیرم که اصلا بنده مشکلی با جناب آقای عبداللهی ندارم کما اینکه خدمت جنابعالی گفته ام تمام موضوعاتی که در پرونده ایشان بود قبل از این مراحل در دادستانی به من نشان داده شد ولی ایشان در دادستانی گفتند که ما اینها را به اطلاع شورای نگهبان رسانده ایم بنابراین بنده از اعتراض صرف نظر نکردم اما خود حضرتعالی فرمودید آقای حسینیان بررسی کردند و اکثر مواردی که شما ارائه دادید توسط شورای نگهبان رویت شده پس معلوم می شود که برخی موارد رویت نشده است.

کوچک زاده تصریح کرد: اگر برخی موارد رویت نشده اعتراضات باقیمانده که به رویت شورای نگهبان نرسیده در صلاحیت چه مرجعی است که بگوید وارد است یا خیر؟ آیا برای این مرجع برخلاف مفاد آیین نامه رئیس مجلس، رئیس شعبه و حتی خود معترض می توانند ساز و کار پیش بینی کنند؟

وی افزود: با توجه به اینکه بعضی از مدارک خانم آلیا به رویت شورای نگهبان نرسیده و ایشان هنوز بر اعتراض خود باقی است هیچ مرجع قانونی غیر از کمیسیون تحقیق نمی تواند بگوید که این اعتراض وارد نیست یا که هست.

نماینده تهران خطاب به لاریجانی اظهار داشت: اینجا و در محضر 290 نفر و 70 میلیون می شود گفت و رد شد اما جای دیگری که ما در محضر او سوگند خورده ایم نمی شود. اگر قلبا عرایض بنده را پذیرفته اید پیش خدا بزرگ می شوید بگویید من اشتباه کرده ام و این را به کمیسیون تحقیق خواهیم فرستاد.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: من براساس سوگندی که خورده ام آخرت خودم را برای چنین ماجرایی حرام نخواهم کرد و شما در این تردید نداشته باشید.

وی افزود: مطابق آیین نامه باید ظرف سه روز فرد اعتراضش را به شعبه بکند و اسناد و مدارک ارائه کند. اما نه تنها بعد از سه روز بلکه بعد از پنج یا شش روز آقای حسینیان اعلام کردند که هیچ سند و مدرکی ارائه نشده است بنابراین سخن کسی که سند و مدرکی به شعبه نداده است مسموع نیست.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اینکه بنده گفتم آقای حسینیان در نوشته شان آورده اند برخی موارد اینطور است مربوط به زمانی است که این راه حل قانونی تمام شد و ما به دلیل جایگاه ایشان گفتیم خارج از روال قانونی آقای حسینیان یک بار دیگر رسیدگی کنند و هر سندی را هم که خارج از زمان ارائه شده رسیدگی کنند. آقای حسینیان هم کل مدارک را بررسی کردند و نظر جازم دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet