آغاز هفته وحدت
1389/08/06 12:03:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در همایش بانوان قرآن‌پژوه:

یکی از مناقشات جهان باایران،اصرار آنها بر دروغ است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از مناقشاتی که جهان با جمهوری اسلامی ایران دارد، به خاطر اصرار آنها بر دروغ است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح روز پنج‌شنبه در هشتمین همایش بانوان قرآن پژوه ضمن تشکر از بانوانی که همایش قرآنی را در کشور آغاز کردند، این حرکت را حرکتی واقعا ارزشمند که از هر حرکت فرهنگی دیگر مهم‌تر است، توصیف کرد.

وی همچنین از "محمدباقر قالیباف" شهردار تهران که نوید احداث مرکز پژوه قرآن در پایتخت را داد قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت: این مرکز می‌تواند به فعالیت‌های قرآنی که حقیقت حیات بشر است، توجه ویژه داشته باشد.

رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه با بیان اینکه امروز ما در صحنه جهان با تمدن و فرهنگی روبرو هستیم که اصرار بر دروغ داشته و از حقیقت فاصله دارند، تصریح کرد: یکی از مناقشاتی که جهان با جمهوری اسلامی ایران دارد به خاطر اصرار آنها بر دروغ است.

لاریجانی به نقل از یکی از صاحبنظران آمریکایی درخصوص تمدن جدیدی که در آمریکا ایجاد شده است، اظهار داشت: ریشه همه تفکر و تمدن آمریکا بر پایه دروغ است و آنها به دنبال این هستند که ذهن جامعه را از حقیقت دور و به نوع دیگری بسازند.

وی به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اشاره کرد و یادآور شد: این مناقشات در جنگ تحمیلی هم دیده شد به طوری که آمریکا از پشت صحنه از صدام حمایت می‌کرد و در ظاهر ادعای دفاع از حقوق بشر را داشت.

وی افزود: در جنگ عراق با آمریکا نیز با وجود این که آمریکا از حقوق بشر دفاع می‌کرد، بیش از 120 هزار عراقی کشته شد.

لاریجانی متذکر شد: در فلسطین نیز این مسائل به اشد وضع دیده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که رابطه انسان با حقیقت مهم‌ترین نکته زندگی بشر است، تاکید کرد: آنچه که در تعالیم اسلامی آمده است، زندگی واقعی انسان، رسیدن به مقام عین الیقین است.

وی با بیان اینکه در زندگی انسان دروغ وجود ندارد و توجه به این موضوع زایل شدن عمر است، اظهار داشت: هر قدر انسان به حقیقت از دید علم و شناخت درونی نزدیک شود، به حقیقت طبیعی خود نزدیک شده است.

لاریجانی با بیان این که در تفکر اسلامی دروغ در زندگی وجود ندارد، تاکید کرد: تمدن اسلامی به علم و معرفت توجه دارد و همواره انسان را به طی کردن مراحل والاتر علم و معرفت تشویق می‌کند.

رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش، "ذکر" را اساس تمدن اسلامی دانست و متذکر شد: آلوده شدن انسان در بعد اجتماعی و فردی، او را از بهره‌های تمدن اسلامی دور می‌کند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری در سفر به قم بر مساله شهرسازی اسلامی تاکید کردند، گفت: شهر بخشی از زتدگی ماست و ما در فضای فرهنگی اسلامی با نمادها و ساختارها می‌توانیم انسان را به خدا و حقیقت واقعی نزدیک کنیم.

لاریجانی تاکید کرد: زندگی در بعد فردی و اجتماعی باید صدای "ذکر" داشته باشد و فرایند اجتماعی باید ما را به یاد خدا بیندازد.

رییس مجلس انس گرفتن انسان با قرآن را بالاتر ازذکر گفتن دانست و در عین حال خاطرنشان ساخت: قرآن نباید لقلقه لسان باشد که خسارت بزرگی خواهد داشت.

لاریجانی یاداور شد: مبنای تمدن اسلامی انسان را موظف می‌کند که کتاب قرآن که کتابی انسان‌ساز است را در لایه‌های مختلف زندگی خود مورد توجه قرار دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: بانوان کشور که بدینگونه به قرآن اقبال داشته‌اند و در جلسات قرآنی حضور می‌یابند، قرآن را در متن خانواده قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: مراکز آموزشی ما از مدارس تا دانشگاه باید یک رویکرد درست قرآن‌شناسی با دید جدید و روش‌های نوین برای تمامی سنین در نظر بگیرند تا تمامی افراد با قرآن انس داشته باشند.

رئیس قوه مقننه در خصوص توجه این قوه به قرآن گفت: مجلس شورای اسلامی با تشکیل فراکسیون قرآن توسط خانم "لاله افتخاری" از هرگونه فعالیت در راستای گسترش فرهنگ قرآن حمایت خواهد کرد و برای تسهیل فعالیت بانوان پژوهشگر قرآنی چه از لحاظ بودجه چه فراهم آوردن راهکارهای قانونی، همکاری لازم را خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet