هدر اصلی
1389/08/09 10:26:00
سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی:

وزارت ارشاد در شاخص‌های توزیع یارانه نشریات بازنگری کند

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه توزیع یارانه نشریات استانی انتقادات و گلایه‌هایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد گفت: این وزارتخانه درحال بازنگری روی شاخص های توزیع یارانه هاست.

"جواد آرین منش" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت  با اشاره به اینکه توزیع یارانه از سوی وزارت ارشاد براساس شاخص‌هایی خاص صورت می‌گیرد که تیراژ رسانه‌ها، حوزه جغرافیایی و گستره انتشار از جمله این شاخص‌هاست گفت: البته انتقادات و گلایه‌هایی برای نحوه توزیع یارانه ها وجود دارد که از سوی نمایندگان به کمیسیون فرهنگی ارائه شده است و با انتقال این انتقادات به وزارت ارشاد، این وزارتخانه قول بازنگری بر روی شاخص های توزیع یارانه های نشریات را داده است.

نماینده مردم مشهد و کلات اظهار داشت:  ما معتقدیم که عدالت در توزیع یارانه ها و حمایت از نشریات استانی و شهرستانی باید بیش از آن چیزی باشد که در حال حاضر وجود دارد. در برخی استان ها هنوز ما حتی یک روزنامه هم نداریم و این نشان دهنده این است که برنامه ریزی صحیح و اصولی برای توزیع یارانه وجود نداشته است.

هفته گذشته سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم و ابوموسی درباره دلایل تغییر یکباره یارانه اختصاصی و قطع یارانه بیش از 60درصد از مطبوعات استان، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کمیسیون فرهنگی توضیح خواست. وی درباره این جلسه گفت:  وزیر ارشاد در این نشست قول مساعد داد تا در خصوص شیوه اعطای یارانه به مطبوعات و دلایل قطع یارانه تعدادی از نشریات استانی موضوع را رسیدگی و نهایت دقت را در پرداخت یارانه‌ها اعمال کند اما توضیحات وی قانع کننده نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet