هدر اصلی
1389/08/09 14:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی‌فرد با اشاره به تشکیل صندوق توسعه ملی:

با اجرای صحیح قانون هدفمندکردن یارانه‌ها شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود

**نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای صحیح قانون هدفمند کردن یارانه ها که بستری است برای فراهم آوردن شرایط کسب و کار و با تشکیل صندوق توسعه ملی شاهد رشد اقتصادی کشور خواهیم بود.

سید محمد حسن ابوترابی فرد نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این مطلب که در سال 1404 شاهد رشد و شکوفایی جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود افزود: اهدف سند چشم انداز 20 ساله با تکیه بر برنامه و مدیریت راهبردی و تکیه بر علم و دانش تحقق می یابد.

وی خاطر نشان کرد: ما در بعضی از اهداف چشم انداز از گذشته تاکنون قدم های بلندی برداشتیم به گونه ای که در اکثر شاخصه های چشم انداز نیز جلوتر حرکت کردیم به عنوان مثال اکنون ایران یک قدرت سیاسی منطقه ای و فرا منطقه ای و همچنین یک قدرت علمی پیشتاز در جهان که فراتر از چشم انداز علمی بوده مبدل گشته است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از نظر قدرت منطقه ای بسیار شایسته و فراتر از برنامه چشم انداز حرکت کرده ایم اظهار داشت: مهمترین حوزه ای که با چالش روبروست آنست که ایران باید به یک قدرت اقتصادی پیشتاز تبدیل شود که متاسفانه تاکنون برنامه ای منطق با برنامه چشم انداز بیست ساله در این خصوص تهیه و تنظیم نشده است.

ابوترابی فرد با اشاره به اینکه مدیران کشورمان عمدتا نگاه خود را به ارائه خدمات رفاهی حاصل از درآمدهای نفتی معطوف داشته اند گفت:سالانه 100 میلیارد دلار تنها برای یارانه ها هزینه می شود این در حالی است که یارانه های فعلی صرف تولید ثروت، افزایش درآمد سرانه، ایجاد اشتغال و افزایش رشد اقتصادی نمی شود.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در خانه ملت بهترین راهکارهای موجود برای رشد اقتصادی کشور را قانون هدفمند کردن یارانه ها دانست و اذعان داشت: با اجرای صحیح قانون هدفمند کردن یارانه ها که بستری برای شرایط کسب و کار ایجاد می نماید و همچنین با تشکیل صندوق توسعه ملی که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید فراوان بر آن داشته اند شاهد اصلاح رفتار اقتصادی کشور خواهیم بود.

وی با تشریح صندوق توسعه ملی افزود: با تشکیل این صندوق حداقل بیست درصد از درآمدهای نفتی و فرآورده های نفتی به این صندوق واریز و تمام منابع آن برای حرکت دهی به بخش های غیر دولتی که در حوزه های مولد، منتهی به تولید ثروت می شود به کار گرفته خواهد شد.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:با قدمی استوار در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در دهه آینده شاهد توسعه اقتصادی،بسط عدالت،کاهش فاصله فقیر و غنی،خواهیم بود لذا از استادان دانشگاه ها،چهره های شاخص علمی،کسانی که در مدیریت راهبردی صاحب نظرند، اقتصاد دانان کشور،معاونان و برنامه ریزان دعوت می نماییم تا با توجه به برنامه چشم انداز بیست ساله و تکیه بر سیاست های مدبرانه مقام معظم رهبری در ایجاد یک مسیر روشن و با شتاب جهت توسعه و رشد اقتصادی همکاری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet