آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مجلس دولت را موظف کرد

ارائه لایحه نظام جامع رسانه‌ها تا پایان سال 1390

سرویس صحن
**با رای نمایندگان مجلس دولت موظف شد تا پایان سال اول برنامه لایحه نظام جامع رسانه‌ها را با رویکرد تسهیل فعالیت های بخش غیردولتی ارائه کند.
یکشنبه 9 آبان 1389 ساعت 16:30

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان مجلس روز یکشنبه در ادامه بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه با تصویب ماده 11 مقرر کردند: دولت موظف است به منظور ساماندهی فضای رسانه ای کشور، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه و جرائم و ناهنجاری های رسانه ای و فراهم آوردن زمینه بهره برداری حداکثری از ظرفیت رسانه ای اقدامات ذیل را انجام دهد.

به موجب بند الف این ماده دولت باید تدوین لایحه نظام جامع رسانه ها حداکثر تا پایان سه ماه اول سال نخست برنامه‌ با رویکرد تسهیل فعالیت های بخش غیر دولتی ارائه کند.

در بند ب ماده 11 نیز تصریح شده است، دولت موظف است در جهت ارتقاء آگاهی، دانش و مهارت همگانی و تسهیل دسترسی مردم به اطلاعات مورد نیاز در فضای رسانه های نوین و مقابله با رسانه های معارض بیگانه و تهدیدات فضای موظفی اقدام کند.

در بند دیگری آمده است، دولت باید پیشنهاد وضع و اجرا سیاست ها و مقررات مورد نیاز و ایجاد و تقویت ساز و کارهای اجرایی لازم برای ارتقاء سلامت، ساماندهی، نظارت و پالایش محتوای دیداری، شنیداری و نوشتاری در فضای رسانه‌ای کشور اعم از رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری، دیجیتال و شبکه های ارتباطی غیر مکالماتی (به‌ویژه خطوط تلفن همراه) شبکه‌های داده و ماهواره‌ای و سامانه‌های مخابراتی و ارائه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان از مجموع 198 رای ماخوذه 11 رای موافق، 58 رای مخالف و 24 رای ممتنع به پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رای مثبت دادند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000