هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دلایل کواکبیان برای انتخاب سمنان به عنوان پایتخت کشور

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره پیشنهاد خود در مورد انتخاب سمنان به عنوان پایتخت کشور را بیان کرد.
دوشنبه 10 آبان 1389 ساعت 10:04

مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره موضوع پایتخت شدن سمنان که چندی پیش از سوی وی در مجلس عنوان شد، اظهار داشت: در سند چشم انداز کشور برخی نکات در خصوص تغییر پایتخت آمده است و در پایان این سند نیز مجمع تشخیص مصوبه‌ای را آورده است که بر اساس آن پایتخت باید منتقل شود، بر این اساس باید تا 15 سال دیگر پایتخت سیاسی کشور را منتقل کنیم.

وی افزود: گزینه‌های مختلفی ممکن است در این خصوص مطرح باشد چرا که تهران در حالت انفجاری قرار دارد، لذا باید پایتخت را از تهران به نقطه دیگری انتقال داد.

کواکبیان با اشاره به آلودگی‌های زیست محیطی و قرار داشتن تهران بر روی گسل، ادامه داد: استان سمنان به استان تهران نزدیک است و همچنین وسعت استان سمنان 5 برابر تهران است.

نماینده مردم سمنان با بیان اینکه استان سمنان از امنیت بالایی برخوردار است، گفت: مناطق شمالی سمنان مانند شهمیرزاد از آب و هوای خوبی برخوردار است.

وی گفت: البته مشکل آب در استان وجود دارد که این مشکل در تمام کشور نیز موجود است.

کواکبیان در پایان اظهار داشت: سمنان در مسیر زوار حرم امام رضا(ع) نیز قرار دارد و اخیرا هم پروژه حرم تا حرم کلید خورده است که با راه افتادن این پروژه سمنان از موقعیت ویژه‌ای برخوردار خواهد شد و به نوعی استان سمنان بین‌الحرمین خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000