آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی:

همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی سیاست‌های استکباری است

سرویس بین الملل
**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی تصریح کرد: همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی سیاست‌های استکباری و یک‌جانبه گرایانه قدرت‌های بین‌المللی است.
دوشنبه 10 آبان 1389 ساعت 12:11

به گزارش خانه ملت، "جو این چول" سفیر جمهوری خلق دموکراتیک خلق کره پیش از ظهر امروز با "مهدی کوچک‌زاده" رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک خلق کره دیدار و گفت و گو کرد.

کوچک‌زاده در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور و نزدیکی دیدگاه‌ةای جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی در صحنه تحولات بین‌المللی گفت: وجود ظرفیت‌های فراوان برای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های دوجانبه، ارتقاء روابط در سطوح مختلف سیاسی و به ویژه اقتصادی را اقتضا می‌کند.

ویب در ادامه بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه منایبات و همکاری‌های پارلمانی فی‌مابین در تمامی سطوح استقبال می‌کند.

وی در همین راستا تبادل هیات‌های پارلمانی و همکاری‌ گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را با اهمیت دانست.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی با انتقاد از رفتارهای دوگانه غرب در صحنه سیاسی بین‌المللی گفت: همکاری ملت‌های مستقل چالش اصلی در مقابل سیاست‌های استکباری و یک‌جانبه گرایانه قدرت‌های بین‌المللی است.

در ادامه این دیدار سفیر کره‌شمالی با تاکید بر اهمیت مناسبات دو کشور، گفت: توسعه همکاری‌های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران از محورهای اصلی و خدشه‌ناپذیر سیاست خارجی جمهوری دموکراتیک خلق کره است.

وی دیدگاه‌ها و مواضع دو کشور را در قبال موضوعات عمده بین‌المللی نزدیک خواند و اظهار داشت: جمهوری دموراتیک خلق کره همیشه از مواضع جمهوری اسلامی ایران در به‌دست آوری فناوری صلح آمیز هسته‌ای حمایت کرده و هرگونه فشار و تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی را محکوم می‌کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000