آغاز هفته وحدت
1389/08/10 15:23:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

دولت برای اطلاع‌رسانی درباره هدفمندی یارانه‌ها از همه تریبون‌ها استفاده کند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اطلاع‌رسانی در رابطه با جزییات اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها به اندازه کافی صورت نگرفته است، در حالی که باید از تریبون‌های مختلف این کار انجام می‌شد.

"حسن ملک‌محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نقش دولت و رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی به مردم درباره هدفمندی یارانه‌ها، اظهار کرد: باید موضوع اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به مردم را فراتر از یک مصاحبه و یا در حد اظهارنظرهای مسئولان وزرات اقتصاد و یا رییس جمهوری بدانیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس، افزود: باید همه ابعاد این طرح و به زبان‌های مختلف و از تریبون‌ها و رسانه‌های کشور به مردم و جامعه آگاهی داده شود و فقط در حد اعلام چند قلم کالا نباشد؛ بلکه با جزییات کامل اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه موضوع هدفمندی یارانه‌ها و آثار، برکات و اهمیتش و تاثیر آن در روند زندگی عادی مردم مهم‌ترین آگاهی است که باید به مردم داده شود، گفت: آثار این طرح حتی در پیشرفت همه جانبه کشور و درخشش ایران در عرصه‌های جهانی با اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی و استفاده بهینه از نعمت‌های الهی نیز جزو برکات این طرح است.

ملک‌محمدی همچنین اجرای هدفمندی یارانه‌ها را در عرصه‌های داخل کشور و در جهان مهم دانست و افزود: این طرح مهم که همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، زیرساختی و عمرانی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند ما را به یک کشور نمونه که فاتح قله‌های عظمت و علم و دانش است، در جهان مطرح کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی در زمینه این مهم نباید محدود به اعلام چند قلم کالا و یا مقدار یارانه نقدی باشد؛ بلکه با دید وسیع‌تر و به وسیله رسانه‌های مختلف به جامعه آگاهی داده شود.

وی با تاکید بر اینکه این یک طرح ملی است که با تمام اقشار جامعه ارتباط دارد، افزود: 20 درصد این طرح به میزان همکاری مسئولان و دولت و 80 درصد اجرایی شدن آن به حضور مردم در صحنه بستگی دارد.

نماینده مردم دامغان همچنین از دولت خواست تا از همه ظرفیت‌ها و تریبون‌های اطلاع‌رسانی مانند دانشگاه‌، حوزه‌ها و حتی هنرمندان و همه کسانی که در جامعه موثر هستند، برای آگاهی به مردم استفاده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet