ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/08/10 15:59:00
سرویس صحن
درجریان بررسی ماده 20 برنامه پنجم توسعه:

نماینده آستارا خواستار تقویت انستیتو پاستور شد

**نماینده آستارا در جریان بررسی ماده ۲۰ برنامه پنجم توسعه که به حمایت از علوم نوین مربوط می‌شود، در یک پیشنهاد الحاقی خواستار تقویت انستیتو پاستور ایران شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس،" فرهاد دلقپوش" نماینده مردم آستارا خواستار الحاق بندی به ماده 20 برنامه پنجم توسعه شد که طبق آن اختیار 100 درصد درآمدهای اختصاصی انستیتو پاستور برای گسترش تولید فرآورده های پزشکی در اختیار این موسسه قرار می گیرد.

بند الحاقی مورد پیشنهاد از سوی دلقپوش عبارت بود از اینکه به منظور ارتقاء کمی و کیفی سطح تولیدات دانش بنیان به انستیتو پاستور ایران اجازه داده می شود درآمدهای حاصل از فروش واکسن ها، فرآورده های نوترکیب و ارائه خدمات بهداشتی درمانی را به حساب درآمدهای اختصاصی خویش واریز و معادل صددرصد (100%) آن را از طریق خزانه وصول و در جهت بومی ساز دانش تولید فرآورده های مذکور به هزینه منظور نماید به نحوی که در پایان برنامه نیاز به واردات تولیدات مذکور به حداقل برسد.

بعد از ارائه این پیشنهاد برای الحاق این بند به ماده 20 لایحه برنامه پنجم توسعه، رای گیری شد که در نهایت نمایندگان با الحاق این بند به ماده 20 مخالفت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet