هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برنا:

بین 50 تا 90 درصد وعده‌هایم محقق شده است

سرویس سیاسی
**سیروس برنا بلداجی طی یادداشتی که در نشریه زردکوه منتشر شده است به موضوع پیگیری وعده‌های انتخاباتی خود پرداخته است.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 09:58

با توجه به اینکه هر نماینده در زمان انتخابات مجلس، شعارها و برنامه‌هایی را مطرح می‌کند، چهار شعار عمده اینجانب قبل از انتخابات، عبارت بودند از:

1- ایجاد توازن در رده‌های مدیریتی شهرستان

2- ایجاد توازن در رده‌های مدیریتی استان، بین چهار حوزه انتخابیه

3- ایجاد وحدت و همدلی بین نمایندگان استان، معطوف به پیگیری منافع و مصالح عالیه استان

4- آوردن طرح‌ها و پروژه‌های مهم به استان، قطع نظر از اینکه این پروژه‌ها در چه جایی مستقر شوند.

در این بین به نظر می‌رسد هر چهار برنامه اعلام شده، البته با درجات متفاوتی، عملی شده یا در حال انجام هستند، به این معنا که طی دو سال اخیر، نیروهای مختلفی از شهرهایی مانند سفیددشت، فرادنبه، بلداجی، امام غیث، گندمان، نقنه، چغاخور و نقاط دیگر، به ویژه در سطح مدیریت شهرستان، حضور بیشتری داشته‌اند که از جمله، انتصاب رؤسای ادارات مخابرات، جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، بازرگانی، فنی و حرفه‌ای، اداره کل راه و ترابری استان، معاون فرمانداری بخشداری مرکزی بروجن، بخشداری بلداجی، منابع طبیعی و... در راستای عملیاتی نمودن محور ایجاد توازن در بین رده‌های مدیریتی شهرستان (مورد اول)، قابل ارزیابی است.

در راستای ایجاد توازن در رده‌های مدیریتی استان بین چهار حوزه انتخابیه (مورد دوم)، انتصاب مدیرانی از جمله رئیس دانشگاه شهرکرد، مدیر کل کمیته امداد استان، مدیر کل راه و ترابری استان و برخی از معاونان را در راستای این بند، می‌توان نام برد.

در زمینه بند سه، تمامی ناظران سیاسی داخل و خارج از استان، بر این واقعیت معترفند که طی دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، در مقایسه با دوره‌های قبلی، وحدت، همدلی و انسجام بیشتری بین نمایندگان استان در مجلس، برقرار است. این همدلی و وحدت در اعلام مواضع، مساعده‌ها، شرکت در نشست‌های مشترک داخل و خارج از استان، به نحو بارزی ظهور یافته است.

و اما در راستای بند چهارم، با توجه به اینکه سه محور توسعه شهرستان بروجن، عبارتند از آب، راه و ترابری و گردشگری، و از سوی دیگر، با توجه به اینکه در راستای اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی، دولت به طور مستقیم حق سرمایه‌گذاری، حتی در مناطق کمتر توسعه‌یافته را در شرایط فعلی ندارد، بلکه سیاست فعلی، مبتنی بر برون‌سپاری و واگذاری کارگاه‌ها، کارخانجات و بنگاه‌های بزرگ است، در حوزه آب، با پیگیری‌های شبانه‌روزی مستمر، پروژه موسوم به انتقال آب سبزکوه، بالاخره کلنگ‌زنی و آغاز شد و سدهای موسوم به سد آق‌بلاغ و سد امام غیث، با شتاب مناسبی در حال انجام است و نیز تخصیص ردیف اعتباری برای فاضلاب شهر گندمان در حال انجام است.

در حوزه راه و ترابری نیز همه پروژه‌های شهرستانی، اعم از ورودی و خروجی از مرکز شهرستان، با سرعت مناسبی در حال انجام است، به گونه‌ای که فاز دوم چهار بانده شدن جاده گندمان به لردگان، در سفر دوم هیأت دولت، کلنگ‌زنی و گرفتن مجوز کمیسیون ماده 32 جهت چهاربانده شدن جاده سه راهی معموره به جاده گلوگرد و نیز جاده موسوم به ارجنه، توسط مسئولان اجرایی استانی و اینجانب، در حال پیگیری و انجام است و...

و اما در راستای بند چهارم، تمام هم و غم فعلی ما در زمینه تسریع در انجام توافقات با طرف‌های روسی و چینی جهت مشارکت در ساخت و بهره برداری پروژه مهم پتروشیمی بروجن است که علیرغم پیگیری‌های شبانه روزی فراوان، هنوز به نقطه قابل اعتمادی نرسیده است. ضمن اینکه اینجانب در این زمینه، در معیت استاندار محترم، طی دو ماه اخیر، سه جلسه با مسئولان و مدیران ملی برگزار نموده‌ایم که آخرین وضعیت آن، پیگیری مذاکرات در راستای جلب نظر طرف روسی توسط معاون طرح‌های شرکت ملی پتروشیمی ایران بوده که در حال انجام است. امید می‌رود طی چند ماه آینده، در این زمینه خبرهای خوشی را برای شهروندان داشته باشیم.

و نیز در راستای اصل 44 قانون اساسی و از طریق سازمان خصوصی سازی، واگذاری دو مورد پروژه مهم فولاد منطقه سفیددشت در این روزها در دستور کار این سازمان است که به نظر می‌رسد تکمیل روند واگذاری، یک تا دو سال زمان ببرد.

قطع نظر از موارد مطروحه، یکی دو مورد در زمینه گردشگری برای مناطق مختلف، به ویژه منطقه چغاخور در دست پیگیری و انجام است که تصویب طرح‌ها و تخصیص اعتبارات و نیز انجام مساعدت‌های دولتی جهت تأمین زیرساخت‌های گردشگری این منطقه، در حال پیگیری است.

به طور خلاصه، باید عرض کنم که غالب شعارها و وعده‌های داده شده با درجات متفاوتی بین 50 تا 95 درصد یا انجام شده یا در حال انجام است. جهت اطلاع شهروندان عزیز باید بگویم جزئیات و کم و کیف فعالیت‌های صورت گرفته، در گزارش عملکرد دو ساله اینجانب، توسط نشریه زردکوه در دست انتشار بوده و به زودی در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000