انتخابات ریاست جمهوری
1389/08/11 09:39:00
سرویس صحن
هدایت خواه در تذکر آئین نامه ای؛

پیشنهاد الحاقی کمیسیون آموزش در ماده 23 قابل طرح نیست

**نماینده دنا و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد الحاقی کمیسیون آموزش و تحقیقات به ماده ۲۳ لایحه برنامه پنجم توسعه را خلاف آئین نامه دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" ستار هدایت خواه " نماینده دنا و بویر احمد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه شنبه در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم درزمان طرح پیشنهاد الحاقی کمیسیون آموزش به ماده 23 این لایحه خطاب به لاریجانی،گفت:طبق برداشتی که شما از ماده 214 آئین نامه داخلی مجلس دارید پیشنهاد کمیسیون آموزش قابل طرح نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: کمیسیون آموزش پیش از این بند الحاقی را در قالب پیشنهاد جایگزین ماده 23 به صورت کلی مطرح کرده بود که رای نیاورد و الان یک جزء آن را مطرح کرده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر هدایت خواه آن تذکر را وارد ندانست و اعلام کرد: کمیسیون آموزش دو نوع پیشنهاد داده است که یک پیشنهاد کامل بود و دیگری یک پیشنهاد جزء است که طرح آن اشکال آئین نامه ای ندارد.

پس از سخنان لاریجانی احمد توکلی نماینده تهران و مصطفی کواکبیان تذکری شبیه تذکر هدایت خواه مطرح کردند که رئیس مجلس آن تذکرات را هم وارد ندانست.

در پیشنهاد الحاقی کمیسیون آموزش به ماده 23 لایحه برنامه پنجم توسعه آمده است: کارکنان وزارت آموز ش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا (5 %) پنج درصد به حساب صندوق واریز کنند و دولت نیز موظف است همه ساله سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سال مربوطه منظور و پرداخت نماید. اساسنامه این صندوق حداکثر تا پایان سال اول برنامه به تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet