آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در راستای عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان مطرح شد:

کمیسیون فرهنگی مسئول اخذ گزارش از سازمان ملی جوانان است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه متولی اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان ،سازمان ملی جوانان است، گفت: قانون تسهیل ازدواج جوانان، بیش از چهار سال است که به تعویق افتاده و متولی اصلی اجرای این قانون سازمان ملی جوانان می باشد، لذا کمیسیون فرهنگی وظیفه نظارت بر عملکرد و اخذ گزارش از سازمان ملی جوانان را برعهده دارد.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 11:22

هادی مقدسی، نماینده بروجرد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: قانون تسهیل ازدواج جوانان به منظور حل مسائل و مشکلات مربوط به ازدواج جوانان در سال 84 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق این قانون تاسیس صندوق ذخیره و افتتاح حساب ازدواج و اعطای مسکن موقت به زوجهای جوان برعهده دستگاههای دولتی نهاده شد که متاسفانه پس از گذشت بیش از چهار سال از تصویب آن،قانون هنوز به مرحله اجرا درنیامده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد: قریب به 5 سال است که اجرای این قانون به تاخیر افتاده و همچنان جامعه در انتظار تاسیس صندوق اندوخته ازدواج جوانان بسر می برد و تنها اعطای تسهیلات 20 میلیون ریالی صندوق مهر امام رضا (ع) اجرایی شده است.

مقدسی همچنین اذعان داشت:وزرای امور اقتصاد و دارایی،مسکن و شهرسازی و وزیر کشور مسئول حسن اجرای قانون اعطای تسهیل ازدواج جوانان در برابر مجلس می باشند، ضمن اینکه کمیسیون فرهنگی نیز نقش نظارتی در برابر مجلس داشته و وظیفه اخذ گزارش از سازمان ملی جوانان بعنوان متولی اصلی اجرای این قانون را برعهده دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: البته آئین نامه اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان توسط سازمان ملی جوانان تدوین شده و برای بررسی بیشتر در انتظار تایید هیئت دولت بسر می برد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار