هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده اصفهان در جریان بررسی ماده 24 برنامه پنجم

واگذاری امور رفاهی دانشگاه ها به بخش خصوصی به صلاح دانشگاه نیست

سرویس صحن
**نماینده اصفهان با انتقاد از طرح موضوع واگذاری امور رفاهی دانشگاه ها به بخش خصوصی در ماده 24 برنامه پنجم، خواستار حذف این موضوع به دلیل مشکلات احتمالی برای دانشجویان شد.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 12:11

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی مجلس شورای اسلامی" حسن کامران "نماینده مردم اصفهان در جریان بررسی ماده 24 لایحه برنامه پنجم توسعه که به اداره دانشگاه ها و موسسات آموزشی مربوط می شود خواستار حذف بند «د» ماده 24 این لایحه شد.

کامران با بیان این مطلب که عمده مشکلات دانشجویان مربوط به امور خدمات رفاهی می شود، افزود: واگذاری این امور خدماتی به بخش خصوصی آن هم بدون هیچ نظارتی بر عملکرد آنان موجب گسترش نارضایتی در میان دانشجویان خواهد شد.

نماینده اصفهان همچنین گسترش مشکلات صنفی دانشجویان به بخش آموزش را یکی دیگر از دلایل درخواست خود برای حذف این بند عنوان کرد که این درخواست در نهایت با مخالفت نمایندگان روبه رو شد.

بند (د) ماده 24 لایحه پنجم توسعه عبارت است از اینکه؛ به‌منظور افزایش کارآیی مأموریتهای اصلی دانشگاهها در امورآموزش، پژوهش و فنآوری در هرسال حداقل بیست درصد (20%) از  امور خدمات رفاهی دانشجویان از نظر ساختاری از بدنه دانشگاهها جدا و به بخش غیر دولتی واگذار گردد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000