هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرمی راد:

1+5 در مذاکرات مواضع کارشکنانه خواهد داشت

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایستادگی ایران بر منافع و حقوق خود در مذاکره با 1+5 پیش بینی کرد گروه 1+5 همچون گذشته مواضعی کارشکنانه در قبال ایران اتخاذ کند .
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 14:04

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر در بیان اینکه ایران در مذاکره با گروه 1+5 باید به دنبال چه مواردی باشد ، گفت: ایران باید به دنبال منافع خود باشد و همواره بر مواضع بر حق خود ایستادگی کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باید اعلام کند که هیچ گاه چرخه سوخت و غنی سازی را تعطیل نمی کند و مجلس نیز دولت را موظف به پایداری و ایستادگی در این حوزه کرده است.

 کرمی راد پیش بینی کرد گروه 1+5 همچون گذشته مواضعی کارشکنانه در قبال ایران اتخاذ کند و در این مذاکرات به دنبال مطرح کردن بحث های خود باشند.

 این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود :  اما جمهوری اسلامی نیز با پیش شرط هایی که گذاشته از جمله حضور کشورهایی همچون ترکیه، برزیل و مالزی می خواهد این رفتار و عملکرد خلاف گفتار گروه 1+5 را برای افکار عمومی روشن کند.

 کرمی راد گفت : در صورت کارشکنی گروه 1+5 ایران باید راه خود را با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دهد.

مذاکرات ایران و گروه 1+5  ( اعضای دائم شورای امنیت و آلمان ) قرار است در روزهای آینده برگزار شود و تهران پیش از این محور این گفتگو ها را بسته پیشنهادی خود شامل مسائل منطقه ای و جهانی اعلام کرده است . پیش شرط افزوده شدن دیگر کشورها به این مذاکرات پیشتر از سوی رئیس جمهوری اسلامی ایران مطرح شده بود که در آستانه مذاکرات قرار شد این موضوع در متن رایزنیها و مذاکرات مورد بررسی قرار گیرد .

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000