هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوترابی ‌فرد در پاسخ به وفایی:

اصل 30 قانون اساسی در ماده 28 لحاظ شده است

سرویس صحن
**نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ماده 28 لایحه برنامه توسعه کشور را مغایر با اصل 30 قانون اساسی دانست و خواستار حذف آن شد.
سه‌شنبه 11 آبان 1389 ساعت 17:24

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه شنبه 11 آبان "حسن ونایی" در یک اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 30 این قانون اظهار داشت: این اصل بر رایگان بودن آموزش و پرورش تاکید دارد، ماده 28 لایحه برنامه پنجم توسعه از عجیب ترین ماده هایی است که در این لایحه وجود دارد و در صورت تصویب اتفاق خطرناکی در حوزه آموزش و پرورش رخ خواهد داد.

وی تصویب این ماده را وهن مجلس شورای اسلامی دانست.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: این ماده به دنبال آن است که حداکثر خدمات با هزینه کمتر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود:‌در این ماده متن اصل 30 قانون اساسی مبنی بر رایگان بودن آموزش و پرورش لحاظ شده است یعنی اگر واحدی هم اجاره داده شود، خدمات آن توسط دولت خریداری و به مشتریان رایگان ارائه خواهد شد.

بر اساس ماده 28 به دولت اجازه داده می‌شود به‌منظور کاهش تصدی‌گری، با حفظ حق سیاستگذاری و نظارت کیفی، از توسعه مدارس غیردولتی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط از طریق واگذاری مدیریت، فروش اقساطی یا اجاره بلندمدت، فروش ساختمان‌های نیمه‌تمام یا آماده بهره‌برداری و واگذاری زمین‌های دولتی با کاربری آموزشی به‌صورت اجاره بلندمدت (با حفظ کاربری آموزشی) با نرخ ترجیحی و ارزان قیمت حمایت نماید. درصورت تغییر کاربری واگذاری‌های صورت گرفته، این اشخاص موظفند دو برابر قیمت روز را  به دولت پرداخت نمایند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار